Club S1 Форуми: Водач на МПС без наказания - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Водач на МПС без наказания ...има такъв специален талон... Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   Стюарт Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 19-Mar 03
  • Интереси:F1, Heavy Metal...
  • Отбор:Без отбор

Posted 04 January 2006 - 16:43

В случай че между вас има шофьори които не са правили нарушения "от първоначалното придобиване на правоспособност и има стаж не по-малко от 6 години" , може да си изкара такъв талон:
http://www.paragraf2...dbi/43558id.htm
а пък ползата е че "На водач, който притежава контролен талон "Водач на МПС без наказания", не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушенията, посочени в чл. 3. " от таз наредба, което ще рече почти всички нарушения:
http://www.kat.mvr.bg/NAR_I-139.txt само взимат въпросния талон и издават обикновен
0

#2 Потребителят е офлайн   911 Икона

• Регистриран: 16-May 05
  • Интереси:Formula 1, Hardware
  • Отбор:Без отбор

Posted 04 June 2007 - 12:16

Преглед на мнениетоkoelera написа на 04.01.2006 - 17:43:

В случай че между вас има шофьори които не са правили нарушения "от първоначалното придобиване на правоспособност и има стаж не по-малко от 6 години" , може да си изкара такъв талон:
http://www.paragraf2...dbi/43558id.htm
а пък ползата е че "На водач, който притежава контролен талон "Водач на МПС без наказания", не се отнемат контролни точки при налагане на наказание за нарушенията, посочени в чл. 3. " от таз наредба, което ще рече почти всички нарушения:
http://www.kat.mvr.bg/NAR_I-139.txt само взимат въпросния талон и издават обикновен

Това до кога важи?
0

#3 Потребителят е офлайн   sauber Икона

• ПИЛОТ НА ОПЕЛ
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 19-Oct 05
  • Отбор:Red Bull

Posted 04 June 2007 - 16:19

Преглед на мнението911 написа на 04.06.2007 - 13:16:

Това до кога важи?

То си важи от бая години май. И има доста такива водачи. Просто на никой не му се разправя да ходи да си го прибира " жълтия талон " от КАТ, по простата причина, че всички мразим бюрукрация и опашки.
Иначе е добро като идея. Имаш бонус едно хващане с 200 по България, без да ти отсечат главата :tooth:/>
0

#4 Потребителят е офлайн   Bobby Икона

• кривак детайлист
  • Преглед на галерията
  • Група: Админи
  • Регистриран: 02-Mar 03
  • Отбор:McLaren

Posted 04 June 2007 - 17:02

Извинявай, ама би ли ми обяснил как се кара с 200 по България? Разбирай, в града, разбирай - прелитайки покрай спирки?
0

#5 Потребителят е офлайн   sauber Икона

• ПИЛОТ НА ОПЕЛ
  • Преглед на галерията

Posted 04 June 2007 - 18:15

Преглед на мнениетоBobby написа на 04.06.2007 - 18:02:

Извинявай, ама би ли ми обяснил как се кара с 200 по България? Разбирай, в града, разбирай - прелитайки покрай спирки?

Овърнайт ми се е случвало :blush:/> Признавам - тъпо е ! Но трябва кола, която да ти позволи да ги развиеш между 2 светофара, щото през светофар ( мигащ жълто ) не минавам с 200...
0

#6 Потребителят е офлайн   Bobby Икона

• кривак детайлист
  • Преглед на галерията
  • Група: Админи
  • Регистриран: 02-Mar 03
  • Отбор:McLaren

Posted 04 June 2007 - 18:43

Без да ми се обиждаш, ако ще и овър-призори да е и да няма кьорава кола - куче ще ти изскочи и да ти кажа ли кво ще стане? Мен при 50 ми искочи иззад кола, и то в Кричим, дето сигурно не го и знаеш къде е. Никакъв начин да реагирам нямаше, кучето излезе иззад спряла кола, покрай която минавах и с която почти се бях изравнил - т.е. на около 10 м пред мен. А ако карах като теб? Возех и дете на 13... знаеш ли какво щеше да стане, ако не спазвах закона, да карам с 50? Дупка ще уцелиш или гума ще спукаш, или кой знае какво - да ти обяснявам ли колко време ще те идентифицират после и какъв е шанса да отрепеш и някой невинен? Ей такива като теб, с книжки от вчера, ВСЕКИ БОЖИ ДЕН ги чета в черните хроники на КАТ... "загубил управление над автомобила и тряс". И що? Ми или неизправна колата, или карал като пълен идиот, като в твоя случай - с 200 в града!
Иди в съседната тема и виж гърците как са решили такива рейсърчета да ги кротнат. Искрено съжалявам, че у нас няма ред, и тук така да ги сритат големите карачи...

Сори за острия тон, ама тва по-добре да не ми го беше казвал, че избеснявам направо...
0

#7 Потребителят е офлайн   sauber Икона

• ПИЛОТ НА ОПЕЛ
  • Преглед на галерията

Posted 04 June 2007 - 22:09

Преглед на мнениетоBobby написа на 04.06.2007 - 19:43:

Без да ми се обиждаш, ако ще и овър-призори да е и да няма кьорава кола - куче ще ти изскочи и да ти кажа ли кво ще стане? Мен при 50 ми искочи иззад кола, и то в Кричим, дето сигурно не го и знаеш къде е. Никакъв начин да реагирам нямаше, кучето излезе иззад спряла кола, покрай която минавах и с която почти се бях изравнил - т.е. на около 10 м пред мен. А ако карах като теб? Возех и дете на 13... знаеш ли какво щеше да стане, ако не спазвах закона, да карам с 50? Дупка ще уцелиш или гума ще спукаш, или кой знае какво - да ти обяснявам ли колко време ще те идентифицират после и какъв е шанса да отрепеш и някой невинен? Ей такива като теб, с книжки от вчера, ВСЕКИ БОЖИ ДЕН ги чета в черните хроники на КАТ... "загубил управление над автомобила и тряс". И що? Ми или неизправна колата, или карал като пълен идиот, като в твоя случай - с 200 в града!
Иди в съседната тема и виж гърците как са решили такива рейсърчета да ги кротнат. Искрено съжалявам, че у нас няма ред, и тук така да ги сритат големите карачи...

Сори за острия тон, ама тва по-добре да не ми го беше казвал, че избеснявам направо...

Напълно те разбирам и те подкрепям. Абсолютно знам и на 100 % съм съгласен, че това си е меко казано безразсъдно, а откровено казано ТЪПО. Това е минал случай и не съм го повтарял. От тогава най високата скорост която съм развивал в града е 120, пак нощем, но това се е случвало 3-4 пъти и е било или на Цариградско или на България. Абсолютно съм си съгласен с теб Боби и напълно си осъзнавам че е простотия, но не го повтарям вече :)/>
0

#8 Потребителят е офлайн   KEANO Икона

• Втори пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 20-Mar 03
  • Град:Sofia
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 07 June 2007 - 08:29

Преглед на мнениетоsauber написа на 04.06.2007 - 20:09:

Напълно те разбирам и те подкрепям. Абсолютно знам и на 100 % съм съгласен, че това си е меко казано безразсъдно, а откровено казано ТЪПО. Това е минал случай и не съм го повтарял. От тогава най високата скорост която съм развивал в града е 120, пак нощем, но това се е случвало 3-4 пъти и е било или на Цариградско или на България. Абсолютно съм си съгласен с теб Боби и напълно си осъзнавам че е простотия, но не го повтарям вече :)/>

Бравос, sauber, БРА-ВОС!
0

#9 Потребителят е офлайн   Enzo Икона

• Вицешампион
  • Регистриран: 28-Feb 05
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 20 June 2007 - 19:27

Ясно е, че има много такива шофьори. Като изкарват колата на тате веднъж в месеца... Който кара редовно от опит знае, че не може да си 6 години без наказание. Просто не става.
0

#10 Потребителят е офлайн   BMW_POWER Икона

• Шампион
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 30-Apr 03
  • Град:Laval QC
  • Отбор:BMW Sauber

Posted 20 June 2007 - 19:49

Жената има книжка от 8 години и няма нито една глоба. Друг е въпросът, че има 1 000 км за цялото това време :biggrin2:/> :biggrin2:/>
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users