Начало Картинг Club F1 с отборна победа и двоен подиум индивидуално в Dunlop Cup

Club F1 с отборна победа и двоен подиум индивидуално в Dunlop Cup

90
0

За четвърта поредна година Media Team представи Dunlop Картинг Купа – 2005. Както всяка година, състезанието се проведе в три града – София, Варна и Пловдив. Състезанието е част от развлекателната програма на Автомобилен салон 2005. Третата финална серия се проведе на писта ‘Лаута’ в гр. Пловдив. Там премериха сили 30 състезатели – журналисти от цялата страна и приятели.

След динамична надпревара на финала в отборната надпревара се класираха седем отбора. ‘Клуб Ф1 Принт’ с 64 обиколки; ‘Клуб Ф1 Пловдив’ с 63 обиколки; ‘Тунинг БГ’ с 63 обиколки, ‘Черноморие’ с 62 обиколки; ‘Клуб Ф1 Нет’ с 62 обиколки; списание ‘Мотор Шоу’ с 60 обиколки; списание ‘Хай Фай’ с 57 обиколки.

Победителят, направил най-голям брой обиколки, е отбора на ‘Клуб Ф1 Принт’ с пилоти Иван Иванов, Любомир Асенов и Любомир Иванов. Състезанието беше много динамично, атрактивно и оспорвано, тъй като на всеки 10 минути състезателите се сменяха.

Всички участници във финалната серия караха два пъти по 10 минути. Влизането в бокса ставаше едновременно по реда на пристигането, като времето на състезанието не се спираше, което предполага максимална бърза смяна на участниците.

В индивидуалното класиране най-бърз беше Веселин Дестанов с постигнато време 53,93. Той спечели и голямата награда – чисто нов комплект автомобилни гуми Dunlop. Победителят избра комплект гуми Dunlop 245/55/17.

Наградният фонд от Dunlop беше разделен между Иван Иванов и Борис Барболов от списание ‘Kлуб Ф1’. Те записаха съответно време от 54,24 и 54,89.

Единствената дама на пистата също получи награда – Силва Вачева от списание ‘Мотор Шоу’.