Начало Formula E News Ди Граси дисквалифициран в Мексико, печели Д’Амброзио

Ди Граси дисквалифициран в Мексико, печели Д’Амброзио

130
0

Лукас ди Граси (на първата снимка) пресече първи финала на еГран при на Мексико, 5-и кръг от шампионата на Формула Е, но след финала беше дисквалифициран.

Автомобилът на бразилеца, подготвен от екипа на Abt Schaeffler, с който той кара в първата част от състезанието преди замяната, е тежал 886.2 кг при задължителен минимум от 888 кг.

Така победата отиде при стартиралия от полпозишън Жером Д’Амброзио (на втората снимка) от Драгон Рейсинг, а втори стана лидерът в шампионата Себастиан Буеми от Рено e.dams. Така последният увеличи преднината си на 22 точки пред Ди Граси.

Трети в надпреварата бе класиран Никола Прост, син на легендата от Ф1 Ален Прост. Лоик Дювал остана 4-и, въпреки че получи 15 сек наказание за неколкократно пресичане на шикан.

В самото състезание Ди Граси тръгна 5-и, но се възползва умело от фен бууст-а, който получи от феновете, изпреварвайки с допълнителната енергия от 100 кj лидера до момента Д’Амброзио в първия завой в битката за първото място.