Начало Други Горещо време посрещна участниците в третия кръг на шампионата за издръжливост

Горещо време посрещна участниците в третия кръг на шампионата за издръжливост

84
0
Себастиан Фетел

Третият кръг от автомобилната надпревара Vivacom Bulgarian Endurance Championship стартира днес. Домакин на надпреварата за втори път тази година е писта „Дракон“, намираща се край пловдивското село Калояново. Слънчево време с надвишаващи 40 градуса температури посрещна участниците в надпреварата. По програма през деня се състояха свободните тренировки, квалификациите, а за финал бе проведен един от кръговете на едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

Без особени проблеми спринтовото състезание бе спечелено от отбора на Lotus Sofia Motorsport. Екипът успя да направи 45 обиколки и стана пръв в генералното класиране, както и в групата на състезателните автомобили с двигатели до 2 литра. При колите с двигатели до 1600 куб. см. първи завърши отборът на Русе Кар Моторспорт.

В класа на туристическите автомобили до 1,6 л първи завърши отборът на Прайм Ауто, който записа 44 обиколки на пистата, както и второ място в генералното класиране. Втори в категорията стана Rangelov Motorsport.

Pleven Rally Team бе тимът с най-много обиколки в класа на туристическите автомобили с двигатели до 2000 куб. см. Втори в този клас, с обиколка изоставане, бе отборът на БАМС, а трети се нареди АСК Хоби Кар. Единственият тим, който не успя да завърши състезанието, бе този на Kose Bose – заради катастрофа близо до 11-и завой още във втората обиколка.

Програмата за неделния ден предвижда нови квалификации, както и състезанията от дисциплините Endurance Sprint и Endurance.