Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Гран при на Китай скъсена с две обиколки заради грешка с карирания...

Гран при на Китай скъсена с две обиколки заради грешка с карирания флаг

44
0
Гран при на Китай,финал

Гран при на Китай бе скъсена с две обиколки заради допусната грешка при развяването на карирания флаг.

Официалното лице от организаторите, натоварено със задачата да даде края на състезанието, показа знамето в края на 55-ата обиколка при положение, че пълната дистанция бе 56 тура. Люис Хамилтън съобщи за това по радиото.

Грешката обаче означаваше, че за крайни се приемат резултатите от финала на 54-ата обиколка. Това се обуславя от член 43.2 в спортните правила.

Беше много странно – мислех, че ми се привиждат неща. Преминавах старт-финала, знаейки, че трябва да направя още една обиколка. Погледнах нагоре и видях флага. За момент вдигнах крака от газта, но след това забелязах, че няма никого на питуола и продължих. Загубих някъде към секунда. Попитах отбора какво става и те ми казаха да карам. Но беше много, много странно – обясни Хамилтън.

В класирането настъпи само една промяна, която не засегна първите 10 пилоти в класирането. От нея пострада единствено усилието на Камуи Кобаяши да изпревари съвсем на края Жул Бианки – в крайното подреждане пилотът на Катерам е зад съперника от Маруся.