Начало Рали Христо Манолов най-бърз в тренировките на Мемориал Валери Великов

Христо Манолов най-бърз в тренировките на Мемориал Валери Великов

77
0

Шуменският пилот Христо Манолов (Боила) с Мицубиши Лансер Ево 9 беше най-бърз в тренировките на домашното си състезание Мемориал Валери Великов. Състезанието е първи кръг от планинския шампионат и по трасето стартираха 48 пилоти. Манолов даде най-доброто си постижение в първото качване – 1:49,73 и се закрепи на първо място. Втори се класира Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 на 3,97 сек. Царски също се класира на тази позиция в времето си от първото качване, тъй като във второто получи повреда в скоростната кутия и спря край пътя.

Остава механиците му да се справят с проблема. Трети стана Юлиян Телийски (Дунев Рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9 на 5,81 сек. Шампионът в клас НС2 също даде най-добро време в първия манш. От своя страна рали специалистът Матин Сурилов (Стари столици) на „свой терен“ остана на 6,14 сек., но времето 1:55,87 бе от третия манш. Мартин стана първи и в клас RC2. Пети и втори в НС2 след Телиски стана друг ралиджия – Георги Василев (Дианел рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9. Шампионът за 2015 г. заяви, че ще кара в това планинско и в домашното си Българка в Сливен. Това бяха и колите с 4 задвижваши колела.

На 6-о място и първи в НС3 бе шампионът за 2016 г. в този клас Стефан Стоев (Ара моторспорт) с Хонда Сивик. Стефан даде най-добро време в 3-ия манш, като стана единствения, слязъл под 2 мин. пилот, чиито автомобил е с две задвижващи колела. Топ 10 допълниха Петко Манолов (Проспийд) със Субару Импреза – 7-и, следван от Александър Димитров – Пъчката (Джордан рейсинг) със Ситроен Саксо – първи в НС4, съотборника си Йордан Тодоров – Джордана със Ситроен Саксо, като ги разделиха само 7 десети. На 10-о място бе плевенският пилот Ивелин Чапанов с Рено Клио Макси.

Друг рали специалист – Христо Атанасов (Бултранс) със Ситроен С2 стана първи в RC4, като изпревари шампиона в класа Димитър Божилов (Рангелов моторспорт) и младият старозагорски пилот Динко Иванов със Ситроен С2 R2. Първи в RC5 стана Павлин Русев (Булсим) със Ситроен Саксо. В НС5 нй-бърз бе Павел Шунков (Вромос Жакен) с Рено Клио.

Утре стартът на състезанието в 10.50 ч. Като пилотите ще стартират в 3 манша по трасето с дължина 3350 м. с 12 дести и 13 леви завоя.