Начало Рали Христо Манолов печели планинско Осогово 2014

Христо Манолов печели планинско Осогово 2014

192
0

Шуменският пилот Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9 спечели планинско Осогово в Кюстендил – последен кръг от националния планински шампионат. На подиума стъпиха и съотборниците от Джоран рейсинг – Любомир Мечков с Мицубиши Лансър Ево 9 – само на 7 десети от победителя и Йордан Тодоров със Ситроен Саксо.

Състезанието бе забавено с час и 15 минути заради гъстата мъгла на трасето от с. Богослов към Студен кладенец. Организаторите от автомобилния клуб ДИАМО от Благоевград бяха подготвили чудесно състезанието, а Диана Стоянова дебютира като директор на състезанието и се справи блестящо. Тя замести достойно своя баща Георги Стоянов, който претъпя инцидент. Стартираха 28-те автомобила, преминали през техническия преглед .

Първи тръгна най-бързия пилот от квалификациите Даниел Живков (ЕФКО  Рейсинг) с Ланча Делта Интеграле. На тренировките той даде фантастичното постижение 2:44.02 мин и остана на 1.51 сек от рекорда на Пламен Стайков, поставен през миналата година – 2:42.51. В първото изкачване Живков отново бе най-бърз 2:50,26. След него на 6,78 сек. остана Любо Мечков, а на 6,88 – Христо Манолов.  След тях се наредиха Йордан Тодоров и Стефан Георгиев (ЕФКО Рейсинг) с Форд Ескорт.

Във втория манш обаче колата на Дани Живков получи повреда. Угасна в трасето, като явно имаше проблем с електрониката. Това отвори пътя за битка между Мечков и Манолов. Христо бе по-бърз с 2:51,17,  докато Мечков бе с 2:51,34. Така за шуменеца общото време бе 5:48,31, а Любо остана на 7 секунди  с 5:48,38. Двамата станаха първи и втори в клас НС2, а трети остана Стефан Георгиев, който се класира 4-и в генералното. С титлата в този клас е Христо Манолов. Йордан Тодоров, който зае третото място на подиума, спечели битката в клас НС4.

Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио си осигури титлата в клас НС 3, като спечели отново първото място, следван от Стефан Стоев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик. Чапанов е 5-и в генералното в Кюстендил, а Стоев е след него. Шести стана кюстендилският пилот Кирил Величков с Хонда CRX, следван от Ерменко Ерменков (Контрол рейсинг) със Ситроен Саксо, който спечели и победата, и титлата в клас RC4 пред съотборника си Александър Павлов също със Ситроен Саксо.