Начало Рали Любен Каменов покори и Шипка

Любен Каменов покори и Шипка

51
0

Пета поредна победа спечели шампионът на планинско – панагюрецът Любен Каменов (Каменов Рали тим) с Мицубиши Лансър Ево 9. Той триумфира в планинското Шипка, предпоследен старт от шампионата, независимо че си е осигурил титлата.

За първи път от началото на сезона Любо губи  манш, но това стана на квалификациите, където от три манша той загуби първите два от Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансър Ево 9. В третия обаче Любо отново бе най-бърз и стартира първи днес по трасето. В първото изкачване даде 3:24,26, а във второто беше още по-бърз – 3:20,99, което е нов рекорд на трасето с дължина 6800 м. Така Любен с общо 6:45,25 спечели поредната си победа. Основния му конкурент Пламен Камбуров бе по-бърз в първото изкачване с време 3:24.15, но във втория получи повреда в мотора и така първи стана Каменов. Така Пламен не завърши единственото планинско, в което участва тази година. Друг фаворит – Илия Царски пък си събра багажа още преди квалификациите, заради проблеми с колата и не можа да кара нито един манш.

Втори на подиума и първи в НС2 стана шуменецът Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9. Той изостана от победителя с огромната разлика от 1:05,96. Трети се класира Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио на 1:14,08, който стана първи в клас НС3. Само 9 десети не достигнаха на Даниел Живков (Ефко рейсинг) с Ланча Делта Интеграле да стъпи на подиума. По-важното е, че Дани завърши, което рядко му се случва този сезон. Пети стана местната звезда Стефан Панчугов (Казанлък моторспорт) с Хонда Сивик, който спечели победата в клас НС4. След него се класира Ерменко Ерменков (Контрол) със Ситроен Саксо, който стана и първи в клас RC4.

Топ 10 оформиха Стефан Стоев (Ара Моторспорт) с Хонда Сивик, Тодор Василев (Спийд Мастер) с Форд Пума, Александър Димитров (ЕФКО рейсинг) със Ситроен саксо и Милен Узунов (Казанлък Моторспорт) с Хонда Сивик.