Начало Рали Любен Каменов печели планинско „Валери Великов“ в Шумен

Любен Каменов печели планинско „Валери Великов“ в Шумен

226
0

Шампионът в планинския шампионат Любен Каменов (Каменов Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево 9 спечели първия кръг от националното първенство. Състезанието в памет на шуменския пилот Валери Великов бе по обновеното трасе с дължина 3350 км в Националния парк Шуменско плато. На подиума в главното класиране стъпиха още Николай Златков (Проспийд) с Ауди С1 и Пламен Стайков (Евроком Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево 9.

Европейският шампион Златков бе най-бърз по време на вчерашните квалификации, като постави рекорд. На състезанието обаче, още в първия манш Любо Каменов даде най-добро време 1:46,43, а втори стана Стайков на 5,18 сек. с време 1:51,61. Едва трети бе Златков, който изостана на 6,31 сек. Четвърти бе местният млад пилот Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9. Във втория манш най-доброто време бе за Ники Златков – 1:46,92, а само на 4 стотни от него бе Любен. Трети остана Стайков на 9,17 сек., но с подобрено време от първото изкачване. Решителният трети манш отново бе спечелен от Златков с унищожителното 1:45,89. Каменов бе доста по-бавен – 1:47,33, но преднината от първия манш му стигна, за да победи. Общото му време от трите изкачвания бе 5:20,71 мин., а Ники Златков остана на 4,83 сек. Стайков бе 3-и, на 13,46 и спечели победата в клас RC2, а 4-и бе Христо Манолов на 26,57.  Пети стана Георги Василев (Дианел рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9, следван от дебютанта Петко Манолов (Проспийд) със Субару Импреза WRX.

Седми в генералното класиране и първи в Н3 бе Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио, следван от Тодор Славов (Мегапорт), също с Рено Клио, който спечели в клас RC3. Стефан Стоев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик стана 9-и, а Стефан Георгиев (ЕФКС рейсинг) с Форд Ескорт спечели победата в НС2 и бе 10-и в генералното.