72
0
Мартин Чой

Отборът на Мартин Чой – EKO BMW Motorrad Racing Team не успя да завърши тазгодишното издание на 24-те часа на Льо Ман при мотоциклетите. Екипът приключи участието си след 17-ия час заради повреда в двигателя. Негови съотборници бяха Карол Ханика, който замени в последния момент Михал Фила, и Юлиан Майер от Австрия.

Чой катастрофира по време на състезанието 90 минути след старта на първия десен завой на трасето. Той започна своя стинт от 18-ата позиция и успя да изведе екипа до 10-ото място преди инцидента. За щастие, българинът се размина без контузии. Моторът му обаче бе в доста тежко състояние, а транспортирането му с технически автобус до бокса отне доста време.

След инцидента Чой, Ханика и Майер заемаха 35-о място в общото класиране и 16-о в своя клас EWC. За всичките си часове на пистата те записаха 532 обиколки в сравнение с 860-те на победителите – французите с втора заводска машина на Yamaha с номер 94 – Давид Чека, Николо Канепа и бившият пилот от световния шампионат по мотоциклетизъм Майк ди Мелио.

Общият брой на мотоциклетите на старта бе 59, а 22 екипа отпаднаха в хода на състезанието.