Начало Moto News Над 100 000 евро раздаде BMW Motorrad на своите пилоти

Над 100 000 евро раздаде BMW Motorrad на своите пилоти

106
0

20 състезателни серии на 6 континента – Европа, Северна Америка, Южна Америка, Африка, Азия и Австралия, в 24 страни, 27 шампионата на 84 писти в 116 състезателни уикенда и 280 състезания… Всичко това за един BMW Motorrad Race Trophy. А големият победител тази година е канадският пилот Джордан Жоки.

Наградите BMW Motorrad Race Trophy бяха връчени на пищна церемония в BMW Museum в Мюнхен. Събитието 2016 BMW Motorrad Motorsport Season Finale се прави всяка година и на него се събират шампиони и призьори от цял свят. Така голямото семейство на BMW Motorrad Motorsport изпраща сезон 2016 и посреща сезон 2017.

Хайнер Фауст – изпълнителен вицепрезидент на продажби и маркетинг на BMW Motorrad каза при отриването, че пилотите на BMW Motorrad по света са като едно голямо семейство, което е събрано тази вечер в Мюнхен. По този начин компанията засвидетелства уважението към своите клиентски тимове по целия свят в различните шампионата.

На него награди получават 15-те най-добри пилоти на BMW Motorrad от цял свят, като си разпределят и награден фонд от 100 000 евро. Победителят тази година – 37-годишният канадски шампион Джордан Жоки взе 20 000 евро с общо 450 т. за Race Trophy, включително бонуса от точки, които всички пилоти взимат за спечелването на титлата, първи позиции и др. Той кара за тима Mopar Express Lane BMW Superbike, като в канадския супербайк шампионат (CSBK) защити титлата си като спечели всичките 7 състезания, всичко от първа позиция. Това е 3-и сезон на Джордан в този клиентски състезателен проект.

От всички наградени пилоти отсъстваше само звездата от ТТ на остров Ман,  британецът Майкъл Дънлоп, който бе на състезание, когато се раздаваха наградите.  Ето и всички пилоти в класацията

1. Джордан Жоки (Канада) CSBK 450.00 т.
  2. Венсан Лонбоа (Белгия) IRRC 447.36 т.
  3. Михал Прашек (Чехия) AARR STK 435.60 т.
  4. Тейлър Маккензи (Великобритания) BSB STK 400.82 т.
  5. Йън Хътчисън (Великобритания) BMW RRC 383.30 т.
  6. Максимилиан Шейб (Чили) CEV 376.17 т.
  7. Себастиен Льо Грел (Белгия) IRRC 374.55 т.
  8. Пека Пиаваринта / Кирси Кайнулайнен (Финландия) SWC 371.70 т.
  9. Бенжамен Колио (Франция) FR EU 369.33 т.
  10. Лукаш Пешек (Чехия) AARR SBK 365.60 т.
  11. Кени Форе (Франция) FSBK SBK 344.04 т.
  12. Майкъл Дънлоп (Великобритания) BMW RRC 332.30 т.
  13. Флореан Брюне-Лугардон (Франция) FR EU 318.27 т.
  14. Рафаеле де Роса (Италия) STK1000 310.57 т
  15. Дидие Грамс (Германия) IRRC 303.91 т.

Освен 15-те най-добри пилоти на баварската марка, награди получиха и частните отбори с титли и призове от отделните шампионати. Всеки отбор, спечелил титла в индивидуалните състезателни серии получи по 7500 евро, а пилота по 2500 евро. Общо наградените бяха 9 отбора на BMW.

За първи път тази година се дава и награда Race Finisher Bonus. Това се 500 евро на всички участници в Race Trophy, който са финиширали във всички състезания в съответния им клас и са спечелили повече от 100 т. за трофея, но не са влезли в Топ 15 за купата. Това са: Мишел Амалрик, Периджин Бистербош, Сирил Брюне-Лугардон, Кристиан Идън, Ли Джаксън, Майкъл Лиън, Мартин Тришер, Давид Датцер,  Марк Нойман, Джошуа Елиът и Ричард Купър.

Най-добрите пилоти в индивидуалните шампионати са: Данило Луис (Бразилия, SBK), Ян Бюн (IDM суперщок), Матео Ферари (Италия, SBK), Ланс Айсък (Южна Африка, SBK), Майкъл Лавърти (Великобритания, SBK), Жорди Торес (Испания, ФИМ WSBK), Щефан Кершбаумер, Бастиен Макелс и Доминик Виком (световен шампионат по издръжливост на ФИМ), Матю Гинес (IDM супербайк), Насарудин Мат Юсоп (Малайзия, SBK), Дайсаку Сакаи (Япония, SBK).