Начало Рали Пламен Стайков спечели планинското в Благоевград

Пламен Стайков спечели планинското в Благоевград

72
0

Пилотът на Евроком Рали Тим Пламен Стайков с Мицубиши Лансер Ево  9 спечели победата в десетото юбилейно планинско „Благоевград“. На подиума стъпиха още Любомир Мечков (Джордан Рейсинг Тим) със същия автомбил – втори, а трети се нареди Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио.
Рали шампионът за 2014 г. Стайков бе най-бърз и в трите манша, а общото му време бе 7:14,12. Най-доброто постижение на Пламен бе във втория манш, когато даде 2:03,97. На 10,76 сек. остана Любо Мечков, който стана първи в клас НС2. Чапанов изостана на 22,44  сек. трети, но спечели в клас НС3.

Йордан Тодоров (Джордан рейсинг) със Ситроен Саксо зае 4-а позиция и бе първи в клас НС4, на 31,63 сек. от лидера. След него бе Стефан Стоев (Ара Моторспорт) с Хонда Сивик, който е втори в НС3. Ерменко Ерменков (Контрол рейсинг) със Ситрлоен Саксо стана 6-и и втори в клас НС4.

Втори в НС2 след Мечков и 7-и в общото класиране бе Стефан Оеоргиев (ЕФКО Рейсинг) с Форт Ескорт. Топ 10 допълниха съотборникът на Герогиев – Александър Димитров със Ситроен Саксо (3-и в НС4), Тодор Василев (Спийд мастер) с Форд Пума и Явор карастоянов (БМВ клуб) с БМВ М3 Е92.

Единствената дама на трасето – Диана Стоянова (Диамо) със Ситроен Саксо зае първо място в клас RC5 за радост на своите фенове по трасето. Диана е на 23-а в общото подреждане от 34 пилоти, видяли карирания флаг.

Победителят от вчерашните квалификации Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 не стартира в третия манш. Както стана ясно, той няма да участва в планинския шампионат, а само на затворен маршрут. В Благоевград кара, за да тества колата си преди първия кръг на писта другата седмица във Велико Търново.