Царски печели планинското Узана

121
0
Борис Борисов,Илия Царски,Николай Златков,Панагюрище 2011,планинско

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансър Ево 9 спечели планинската надпревара Узана в Габрово. Това е втора победа за панагюреца в тазгодишния шампионат, с която той излиза начело във временното класиране с 68 т., следван от Стефан Панчугов (Казанлък Моторспорт) с Хонда Сивик с 35 т. и Искрен Маринов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9.
След Царски втори в крайното неофициално класиране стана Пламен Стайков (Евроком Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево 9, който взе първото място в N4. Трети в крайното класиране бе 17-годишният Григор Григоров (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9. Гришата става все по-бърз, въпреки че това е третото му състезание, в което завършва в тройката. Той е лидер в обединената група А и N с 58 т. Втори е друг млад пилот Даниел Попов (М-Тел Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево – 43 т., а трети е Борис Григоров (БАМС) със Ситроен С2 S 1600 – 33 т.
Само с 1.01 сек. преднина Тихомир Златков (Мабанол Рали Тим) с Форд Ескорт стана четвърти пред победителя на в клас А6 Боби Григоров. Втори в А6 след Боби е Мирослав Ангелов (Русе Кар Моторспорт) с ФИАТ Пунто S 1600.