Начало Moto News WSBK: Сайкс печели, драма за Ducati на Лагуна Сека

WSBK: Сайкс печели, драма за Ducati на Лагуна Сека

43
0

Том Сайкс спечели второто състезание от световния шампионат са Супербайк на пистата Лагуна Сека в Калифорния, сред като победи двамата пилоти на Ducati Давиде Джулиано и Час Дейвис преди финала.

Двамата от KRT – Джонатан Риа, който спечели първата надпревара и Том Сайкс от първа позиция дръпнаха напред, преследвани от Джулиано. След тях бяха Час дейвис и Ники Хейдън.  Няксолбко обиколки по-късно Михаел ван дер Марк загуби контрол над своят мотор Honda и падна. Леон Камие  от екипа на MV Agusta Reparto Corse отпадна, тъй като получи повреда. Същото сполетя и Алекс де Анжелис от IodaRacing.

Джулиано поведе на 3-ата обиколка, а в сандвича на двете машини на Aruba.it Ducati бяха двамата от KRT – Риа и Сайкс преди падането на Павел Шкопек, заради който бе показан червен флаг. При рестарта за новите 21 обиколки, Джулиано бе на първа позиция пред Сайкс и Риа, а Ван дер Марк също бе допуснат да стартира, но последен. Италианецът загуби лидерството от Сайкс, а Хейдън изпревари Риа, който изостана от двамата пилоти в челото. Италианецът Лоренцо Савадори катастрофира със своята Aprilia на 3-ата обиколка. На комплекса от завои Тирбушона двамата от Kawasaki атакуваха Джулиано, преди Риа да излезе от трасето ва завой 6. Той успя да се върне на пистата, но по-късно спря с технически проблем.

Водещото трио Сайкс, Джулиано и Дейвис натрупа преднина пред другата група от 6 байка – Хейдън, Форес, Лоус, Торес, Ван дер Марк и Канепа, които се бореха за 4-о място. На Тирбушона по класически начин Форес влезе от вътрешната страна и изпревари Хейдън.

Двамата от Ducati притиснаха Сайкс в последните метри и трите мотора пресякоха финала почти заедно след невероятна битка в последния завой. Все пак Сайкс бе с преднина от 0,209 сек. пред Джулиано, а Дейвис остана 3-и на 0,786 сек. Пак накрая Алекс Лоус се опита да изпревари Никоол Канепа и двамата, загубиха позиции.

Форес стана 4-и за Barni Racing, пред местната звезда Ники Хейдън, а 6-и стана Торес от екипа на Althea BMW. Михаел ван дер Марк направи шеметно завръщане, след като от последно място финишира 7-и, пред Николо Канепа от Pata Yamaha. Девети стана Антъни Уест от екипа на Pedercini, а Роман Рамос оформи топ 10 за GO EVELEN. След него бяха дебютантът Рафаеле де Роса, Карел Абрахам  (Milwaukee BMW), Доминик Шмитер (Grillini), Алекс Лоус и Сайед ал Сулайти.

Сериите WorldSBK имат сега дълга пауза – до септември, когато ще се върнат на пистата Лаузицринг, за последните 4 кръга.