Club S1 Форуми: ГП на Тайланд, Бурирам, 5-7 октомври 2018 г. - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ГП на Тайланд, Бурирам, 5-7 октомври 2018 г. Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 27-May 17
  • Отбор:Без отбор

Posted 05 October 2018 - 09:42

http://snaplap.s3-us-west-2.amazonaws.com/wp-content/uploads/2016/10/05114623/buriram-layout.jpg

Здравейте!

Първо да започна с най-важното! https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif Значи като любител авгур вчера ( беше важно вчера, преди започването на състезателния уикенд) гледах какви са знаменията и всичко беше благоприятно. Сутринта небето беше ясно, нямаше гарги. После правих преход над 4 часа, пак нямаше гарги, всичко беше наред. Днес примерно има гарги.
Значи Роси ще спечели, както съм предрекъл!

Като потвърждение на думите ми в първата свободна тренировка Винялес и Роси са първи и втори. Лоренсо кара, макар и контузен. Също кара и Жорди Торес, който се оказа че напуска тима си в Супербайк и до края на сезона е безработен. Освен ако не го ангажират за още стартове в МотоГП.

Роси казва, че му е трудно да продължи при това положение. Той ще продължи, защото има договор, но...ситуацията е много трудна и няма да е лесно нещата да се оправят. Но да видим, една победа променя всичко.

Хорхе Лоренсо няма никакво съмнение, че Ямаха ще се завърнат там където им е мястото. Той се върна към последните си години в тима:

"2016 беше трудна година, защото ние я започнахме силно с електрониката, после Хонда се подобри малко, а после ни застигнаха. Бяхме малко непостоянни в състезанията, но на някои трасета бяхме много силни. Постигнах 4 победи, но очевидно през 2015 г. бяхме по-силни. Но както казах нещата са в една цикличност и Ямаха ще се завърнат рано или късно"“
0

#2 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 05 October 2018 - 11:44

Много лоша катастрофа за Хорхе Лоренсо във втората свободна тренировка, но информациите са, че няма нови наранявания.

My link

https://www.crash.net/sites/default//files/styles/article/public/image_importer/MotoGP/gg754821.jpg?itok=-Mvxqz4J

Андреа Довициозо оглави втората свободна тренировка, Винялес, Кръчлоу и Маркес го следват. Роси се смъкна до 9-та позиция, но изоставането не е голямо.
0

#3 Потребителят е офлайн   Targor Икона

• Първи пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 18-May 10
  • Интереси:We are the Government
    And we Rock 'N Roll

Posted 06 October 2018 - 17:19

Като гледам, Хорхе май не е участвал в сесиите след FP2. Има ли някаква нова информация за състоянието му?
0

#4 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Dec 16

Posted 06 October 2018 - 22:53

Здравейте,Колеги! Не можах да гледам квалификациите,следих само в сайта на Мото GР.
Надявам се,че ще бъде интересно. Тъкмо се прибирам от път и веднага лягам,защото като гледам,много скоро ще трябва да стана за състезанието.
Поздрав на всички и безаварийно!
0

#5 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Dec 16

Posted 07 October 2018 - 09:42

Здравейте отново на всички!
Битките в малките класове бяха невероятни и както се видя от крайните резултати, пистата явно е доста удобна за италианските пилоти.
Изненадващо за мен и в големия клас не пораздвижиха малко ,имайки в предвид доста голям процент скучни състезания през този сезон. Скучни или просто еднообразни,въпрос на гледна точка. Отдавна не сме гледали толкова напрегнато до последния флаг. Напоследък изглеждаше,че всеки пази само точки и позиции. На мен лично заради това ми беше еднообразно.
Но пък и битките не са това,което бяха преди.С прекалено много неща им се налага да се съобразяват в съвременната история на мотоциклетната гран при. То не е ограничение на горивото,то не са брой двигатели,то не са комплекти гуми....
А едно време рънчеха и гумите,и моторите след края на състезанията,правиха кръгчета.
0

#6 Потребителят е офлайн   toro Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 18-Mar 06

Posted 07 October 2018 - 16:21

Маркес е страшен, не се дава и иска да е първи винаги, въпреки, че води в шампионата. Води борба до последния метър, за разлика от Роси, който отново гледа за тях. Този път Яамаха бяха на ниво, дори Винялес го изпревари и беше по-агресивния от двамата.
0

#7 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 10 October 2018 - 00:08

Въпреки че прогнозата ми не се сбъдна, а също така Хорхе Лоренсо не кара се получи интересно състезание. Може би най-интересното досега през сезона. Да, в Асен надпреварата беше луда, с много изпреварвания, но в последните обиколки тогава Маркес се откъсна напред и борбата остана за второ място. В Чехия също беше много интересно, а тепърва идват трасета като Филип Айлънд.

Мисля че почитателите на Валентино Роси трябва да са доволни. След поредица от лоши резултати Ямаха се завърнаха в челото, а Роси беше с темпото на победителя в 99% от състезанието. Сигурен съм, че дори да имаше и най-малката възможност да спечели щеше да опита. Но явно това е максимумът към момента.

Маркес и Довициозо продължиха битката си от Арагон. Тогава помежду им имаше към двадесет изпреварвания. Преди в битките един на един Дови винаги надделяваше над Маркес, но в последните два старта испанецът беше победител. Личното ми мнение е, че Маркес преиграва малко, играе си със съперниците си, можеше да спечели и по-лесно.

Алваро Баутиста с поредно солидно класиране в топ 10, на 8-мо място. Напускането му след края на сезона ще е загуба за шампионата. Мисля го сериозно. Обикновено хората гледат битката в челото, където има 5-6 пилоти на извънземно ниво. Но личното ми мнение е, че в последните години "плявата" в MotoGP стана доста. Съзнавам, че и времената са различни с преди години, но за мен си е така - има плява. А Баутиста рядко е в челото, но с години показва едно забележително постоянство. Държи твърдо едно средно ниво.

След приличния резултат в Арагон отново катастрофа в представянето за Априлиа.

Андреа Яноне е много непостоянен, заслужено ще се мъчи с Априлиа-та догодина.

Не можах да гледам състезанията в Мото 3 и Мото 2, но явно са били интересни. И тук, сред мненията имаше добър feedback.

За мен първото и второто място са ясни . Маркес и Довициозо няма да изпуснат своите позиции. Но за третото място ще има борба между Роси, Винялес и Лаоренсо. Засега преднината на Роси е комфортна, но очаквам Лоренсо да е много силен в края на сезона. От друга страна не се знае дали пилотите на Ямаха ще намерят постоянство до края на сезона.

Марк Маркес вече има 7 победи през сезона, Дови и Хорхе са с по 3, Кръчлоу е с една.
Но Маркес дори и да спечели всички стартове до края няма как да подобри постижението си от 2014 г. - 13 победи.
Все пак този сезон ще му е втори най-силен по постигнати победи.
0

#8 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 11 October 2018 - 23:59

https://www.facebook...06948393101023/
0

#9 Потребителят е офлайн   jimthebass Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване
  • Регистриран: 09-Dec 16

Posted 13 October 2018 - 10:45

Преглед на мнениетоPor Fuera написа на 11 October 2018 - 23:59:

+1
0

#10 Потребителят е офлайн   skoti Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 19-Nov 16

Posted 13 October 2018 - 17:41

Преглед на мнениетоPor Fuera написа на 11 October 2018 - 23:59:

https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/thmbup.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/thmbup.gif
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users