Club S1 Форуми: ГП на Франция, 18-20 май, писта Льо Ман - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ГП на Франция, 18-20 май, писта Льо Ман Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 27-May 17
  • Отбор:Без отбор

Posted 18 May 2018 - 10:30

Преди да пиша за самото състезание искам още веднъж да обърна внимание на евентуалните стриймове за гледане, понеже още има хора, които питат къде да гледат. Сайтът който предлагам не е идеален, но е утвърден и предава редовно. Ето го и него. (http://livetv.sx/enx/). В ляво ви излиза поле със спортни събития за деня. Най-вероятно е в това поле да не видите връзка за състезанието, тъй-като с приоритет е футболът. Затова най-отдолу натискате "Show all". Намирате секцията Racing и от там вече е лесно. Намирате конкретното събитие и като натиснете върху него ви се появяват поне 6-7 линка за гледане. Избирате си един или този който работи. Ако прекъсне можете да пробвате друг линк, а също така в такъв случай да дадете обновяване (refresh) , понеже е възможно в хода на предаването да се появят и нови линкове.

Много трансферни новини преди кръга в Льо Ман. Андреа Довициозо е близо до нов договор с Дукати. Данило Петручи каза, че е получил предложение от Априлиа. Алеиш Еспаргаро вече подписа за още две години с Априлиа. Брадли Смит се стреми към договор с мотор на Тех 3. Алекс Ринс вече преподписа със Сузуки до 2020 година.

Конкретно на Льо Ман очаквам много интересно състезание и в думите ми няма никакви клишета. От една страна заради вечно променливото време там, от друга защото много пилоти има какво да наваксват след неубедителния старт на сезона. Това важи най-вече за Хорхе Лоренсо, но също така и за Дани Педроса, Валентино Роси, Маверик Винялес. Мисля си, че точно във Франция Данило Петручи и Джак Милър има какво да покажат, особено ако в неделя вали. Зарко е ясно, че търси първа победа във висшия клас.

Стана ясно също така, че традиционното френско трасе ще бъде в сериите поне до 2026 година, след подписания нов петгодишен договор. В момента тече и първата свободна тренировка при "големите" . До нейния край остава още време, но Андреа Яноне затвърждава добрите си представяния със Сузуки напоследък, а очаквано Роси е много бърз тук. Появи се и интересно интервю с главния механик на Маверим Винялес - Рамон Форкада, на официалния сайт. Можете да го видите тук

0

#2 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване

Posted 18 May 2018 - 22:23

https://mcn-images.bauersecure.com/PageFiles/650525/1752x1168/DdeZY1cVMAE9nps.jpg?mode=max&quality=90&scale=downhttps://images.ctfassets.net/oifkva25gsx4/5PaOcyeqKQC2SUOGCwCuOI/e2b336c208d143c72cf90901737f0826/MGP18-Racing-01-Dovizioso-Card-Pilot-800x500.jpg

Както предполагам сте разбрали, новият договор на Андреа Довициозо с Дукати вече е факт. Той остава в тима за още две години. Освен това днес постави и рекорд на трасето в Льо Ман, в тази му конфигурация, с време 1м 31.917 за обиколка. Довициозо, също така е с най-добро общо време от двете свободни тренировки проведени днес, 1.31.936, като е единственият пилот с време под минута и 32, а Марк Маркес изостава с 0.168 от него. Трети и четвърти са заводските пилоти на Ямаха с незначителна разлика, пети Зарко, шести Милър, а топ 10 допълват в следния ред Пол Еспаргаро, Дани Педроса, Алеиш Еспаргаро, Хорхе Лоренсо.
Довициозо заяви: "Днес беше наистина велик ден за нас, защото ние обявихме, че бракът с Дукати ще продължи в следващите две години".
Жоан Зарко пък сподели, че все още търси идеалните настройки, като ако не спечели състезанието, няма да го приеме за трагедия. И все пак 7 от последните 10 състезания на Льо Ман са спечелени от пилот каращ Ямаха.
Лоренсо, който има 5 победи във висшия клас с Ямаха на това трасе е едва десети след днешния ден, като не можа да скрие недоволството си. Той заяви, че следващите две състезания са много важни за него.

This post has been edited by Por Fuera: 18 May 2018 - 22:24

0

#3 Потребителят е офлайн   dimata rusnaka Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 09-Dec 16

Posted 19 May 2018 - 10:53

1-46
2-25
3-4
4-5
....
12-93

0

#4 Потребителят е офлайн   skoti Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 19-Nov 16

Posted 19 May 2018 - 17:03

Преглед на мнениетоdimata rusnaka написа на 19 May 2018 - 10:53:

1-46
2-25
3-4
4-5
....
12-93

12-93 https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif

0

#5 Потребителят е офлайн   dimata rusnaka Икона

• Дебютант
  • Рипване

Posted 19 May 2018 - 21:04

Преглед на мнениетоskoti написа на 19 May 2018 - 17:03:

12-93 https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif

0

#6 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Dec 16

Posted 19 May 2018 - 22:34

Първо,колеги,исекам да благодаря на Por Fuera,че се е сетил да пусне тема, а също така и да подаде линкове,на които да се гледат състезанията!
Обикновено,дори да имам някакъв проблем с това да гледам някое състезание,се стремя поне да пусна темата. Този път не успях,за което се извинявам.
Относно състезанието - ще видим утре. Очаквам с нетърпение,днес не съм гледала квалификации. Бях на път.
Поздрави на всички и безаварийно!
0

#7 Потребителят е офлайн   jimthebass Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване

Posted 20 May 2018 - 10:32

Преглед на мнениетоskoti написа на 19 May 2018 - 17:03:

Мисля, че резултатите на Лоренсо не отразяват истинските му възможности. Ако не бяха проблемите със спирачките в Катар или инцидента на Херес, където той изтърва едно трето или четвърто място, реално можеше да бъде доста напред в класирането. Сега на Льо Ман също може да направи добро състезание. Не съм му фен, даже обратното, но е жалко един шампион да бъде в такъв стадий на кариерата си. Мисля, че не всичко е загубено за Лоренсо в Дукати и той има възможност да направи доста свестни състезания до края на сезона. Но е под голямо напрежение и намеците на Дови, че е "пътник", никак не му помагат.
0

#8 Потребителят е офлайн   skoti Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 19-Nov 16

Posted 20 May 2018 - 10:46

Преглед на мнениетоjimthebass написа на 20 May 2018 - 10:32:

Мисля, че резултатите на Лоренсо не отразяват истинските му възможности. Ако не бяха проблемите със спирачките в Катар или инцидента на Херес, където той изтърва едно трето или четвърто място, реално можеше да бъде доста напред в класирането. Сега на Льо Ман също може да направи добро състезание. Не съм му фен, даже обратното, но е жалко един шампион да бъде в такъв стадий на кариерата си. Мисля, че не всичко е загубено за Лоренсо в Дукати и той има възможност да направи доста свестни състезания до края на сезона. Но е под голямо напрежение и намеците на Дови, че е "пътник", никак не му помагат.

93 e Маркез, него визирам.Всички знаем, че мотора на дукати винаги е бил "по-особен" , по-труден за каране.Аз лично знаех,че на Лоренцо ще му е много трудно в дукати и че кой знае, какво няма да постигне с тази машина.За момента го доказва.Както и Роси, като беше в дукати, тегава работа.На Дови му трябваха 5 години за да покаже добри класирания.За днешния старт, тайно се надявам за подюум на 46 .....

0

#9 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване

Posted 20 May 2018 - 12:48

Е, аз да дам някакъв линк и точно днес да вземат, че да не предават долните класове. Мото 3 и Мото 2.Жалко, за състезанието в MotoGP трябва да го дават, защото го има в менюто. Иначе в момента следя времената на живо в Moto 2, Баная и малки Маркес водят здрава битка.На загрявката днес в МотоГП Маркес е с най-добро време, Довициозо е втори, Яноне трети, а Лоренсо е чак 12-ти със сериозно изоставане, след добрата квалификация която направи. Надявам се просто да е експериментирал сутринта. Иначе отговори в типичния си стил на Довициозо :"Дови мисли, че съм аут от Дукати? Не знам с кой е говорил!".

This post has been edited by Por Fuera: 20 May 2018 - 12:49

0

#10 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване

Posted 20 May 2018 - 15:17

Състезанието беше с интрига само в началните няколко обиколки. После всичко се разви според очакваното и наблюдавахме едно доста скучно състезание. Марк Маркес имаше едно от най-леките си състезания на Льо Ман, а пилотите зад него бяха видимо доволни да запазят позициите си. Все пак поздравления за Данило Петручи и Валентино Роси, защото успяха да извлекат най-доброто от тях в момента. Добри думи заслужава и Джак Милър, но аз предвидих, че той и Петручи се очаква да се представят добре на Льо Ман. Не съм изненадан от това, че Зарко не завърши. Той е добър пилот, но амбициите му надхвърлят възможностите му. Довициозо напоследък почна повече да говори, изглежда и той си е създал фалшива самооценка, но реалността е различна. Колкото и да е чудно най-близкия преследвач на Маркес в генералното класиране е Винялес. За мен има някакъв шанс нещата в Ямаха след средата на сезона да се подобрят. За Хорхе Лоренсо нищо ниво. През последните две години, на трасета които харесва, той прави една прилична квалификация и след това предприема риск с предната гума, като слага soft/мека такава, в началото е бърз, но впоследствие гумата бързо деградира, той губи темпо и завършва назад. Това сме го гледали вече десетки пъти и рискът никога не е оправдан. Подозирам, че нещо подобно щеше да се случи и на Херес, ако Лоренсо беше завършил. Миналата година той взе подиум на Херес, но тогава времето и температурата на пистата бяха необичайно хладни. Истината е, че Лоренсо, вече за година и половина никога не е бил наистина бърз с Дукати при нормални условия на пистата, а се създава едно измамно чувство. Той има достатъчно опит и може би вече го е разбрал. Колкото до Милър и Петручи нека един от двамата подкара заводско Дукати, но няма гаранция, че ще постигнат добри резултати. В заводския отбор се работи по различен начин и очакванията са много по-големи. А това са пилоти, които досега нямат кой знае какви резултати в кариерата си. Петручи даже няма победа, а не е толкова млад на години.

Гледах състезанието от страницата към която дадох линк, нямаше проблеми. Само че този път предаването започна от края на състезанието в Мото 2, може би и защото днес имаше не малко други мото-спорт събития, които също бяха излъчвани. Гадая. Надявам се да съм бил полезен, поздрави на всички и с каквото мога ще допринасям.
1

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users