Club S1 Форуми: Връщане на отрицателния вот - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 3 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3

Връщане на отрицателния вот За минусите на мненията Rate Topic: -----

Poll: Връщане на отрицателния вот (30 member(s) have cast votes)

Искате ли да се върнат минусите в постовете?

1. Да (22 votes [73.33%] - View)

Percentage of vote: 73.33%

2. Не (6 votes [20.00%] - View)

Percentage of vote: 20.00%

3. Нямам мнение (2 votes [6.67%] - View)

Percentage of vote: 6.67%

Vote Guests cannot vote

#1 Потребителят е офлайн   Ганчо Балкански Икона

• Прост фен
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 28-Dec 05
  • Отбор:Williams

Posted 20 October 2015 - 07:47

Както най-вероятно знаете, отрицателния вот (минусите) за мненията във форума бе премахнат. Анкетата е ясна и целта й е да се разбере какво е желанието на потребителите на форума. Искате ли да се върнат минусите и да може да се гласува отрицателно за мнение, което не ви харесва или както е сега ви допада повече?
Резултата от анкетата не гарантира връщането на отрицателния вот или запазването на сегашното положение. Все пак това е частен форум, но както е показал до сега собственикът, мнението на потребителите го интересува, така че не е лошо да го изразите. Хубаво е и да напишете пост, с който да обосновете вота си, но това в никакъв случай не е задължително http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif Освен за Наско (nex71) де http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

Анкетата е публична и се вижда кой как е гласувал!

This post has been edited by Ганчо Балкански: 20 October 2015 - 07:49

2

#2 Потребителят е офлайн   tony34al Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 14-Sep 09
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 20 October 2015 - 08:07

Гласувах с "да", щото тоя дето е пуснал анкетата не е гласувал и много искам да му перна един "минУс".
4

#3 Потребителят е офлайн   Targor Икона

• Първи пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 18-May 10
  • Интереси:We are the Government
    And we Rock 'N Roll
  • Отбор:Без отбор

Posted 20 October 2015 - 10:19

Гласувах с "да". Не е естествено да има ограничения, въпреки че на моменти минусонатискането наистина се изражда и става самоцелно.
В общия случай, забраната на минусите ми звучи подобно на "или добро или нищо".
1

#4 Потребителят е офлайн   Ганчо Балкански Икона

• Прост фен
  • Преглед на галерията

Posted 20 October 2015 - 11:35

Преглед на мнениетоtony34al написа на 20 October 2015 - 08:07:

Гласувах с "да", щото тоя дето е пуснал анкетата не е гласувал и много искам да му перна един "минУс".

Почти във всички анкети, които пускам не гласувам първи. Не желая да давам наклон на вота :biggrin2:/>/>

А мнението съм си го дал още ТУК

Гласувам с "Да", за да може да ми пернат един минУс :)/>
1

#5 Потребителят е офлайн   tony34al Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 14-Sep 09
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 20 October 2015 - 15:53

Преглед на мнениетоГанчо Балкански написа на 20 October 2015 - 11:35:

Почти във всички анкети, които пускам не гласувам първи. Не желая да давам наклон на вота http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gif/>

А мнението съм си го дал още ТУК

Гласувам с "Да", за да може да ми пернат един минУс http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

Изяде ми всички арджИменти....http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif
2

#6 Потребителят е офлайн   The_Power Икона

• Шампион
  • Преглед на блога
  • Преглед на галерията
  • Група: Админи
  • Регистриран: 01-Mar 03
  • Отбор:Без отбор

Posted 20 October 2015 - 20:10

Ами добре, каквото решите! Предлагам анкетата да е до понеделник.

Както знаете имаше преди забрана да се гласува отрицателно (бутона си го имаше, но не работеше). На мене не ми харесваше така. Смятах, че е редно да си работи и затова го пуснах.
После се убедих, че не съм много прав и го махнах.
Хайде всеки да каже за какво използва бутона, при какви случаи го натискате?
4

#7 Потребителят е офлайн   Sgt. Hugo Stiglitz Икона

• .
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 19-Mar 03
  • Отбор:McLaren

Posted 20 October 2015 - 23:37

Ама те и тука ще гласуват партийно, под строй, като червените бабички. Затова и тази анкетата е безсмислена.

Да цъкат минуси, това е единственото което ги кара да си мислят, че някой ги бръсне за слива, няма да позволят да им го отнемат .......... http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif

This post has been edited by Sgt. Hugo Stiglitz: 20 October 2015 - 23:38

0

#8 Потребителят е офлайн   Ганчо Балкански Икона

• Прост фен
  • Преглед на галерията

Posted 21 October 2015 - 08:25

Преглед на мнениетоThe_Power написа на 20 October 2015 - 20:10:

Ами добре, каквото решите! Предлагам анкетата да е до понеделник.

Както знаете имаше преди забрана да се гласува отрицателно (бутона си го имаше, но не работеше). На мене не ми харесваше така. Смятах, че е редно да си работи и затова го пуснах.
После се убедих, че не съм много прав и го махнах.
Хайде всеки да каже за какво използва бутона, при какви случаи го натискате?

Мисля, че до понеделник е малко като време за анкетата. Доста хора, които са уважавани от мен потребители, влизат рядко във форума (за съжаление). В неделя има състезание, така че се надявам повече хора да влязат тук заради състезанието, а и след това заради коментари и новини след него. Ако има нещо интересно, коментарите и новините след него ще продължат известно време, така че мисля, че ако и дадем на анкетата 10 дневен срок, т.е. до към четвъртък, петък другата седмица е по-разумно и може би ще успее да събере по-голям аргументиран вот.

За какво ползвам бутона? Не го ползвам особено често, но мога да дам един пример. Бих натиснал минус (отрицателен вот) на това мнение:

Преглед на мнениетоSgt. Hugo Stiglitz написа на 20 October 2015 - 23:37:

Ама те и тука ще гласуват партийно, под строй, като червените бабички. Затова и тази анкетата е безсмислена.

Да цъкат минуси, това е единственото което ги кара да си мислят, че някой ги бръсне за слива, няма да позволят да им го отнемат .......... http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif

Макар и аргумента му да има своето основание (за гласуването по фенщина на отборите), след това тона му е определено заядлив и подигравателен. Идеята на анкетата е да се види желанието на потребителите, като анкетата дава възможност и хората да си обосноват вота. При един обоснован вот, анкетата не би трябвало да се счита за безсмислена, а напротив, следва да отразява мненията, желанията и настроенията на активните потребители. Каквато и фенщина да има, не мисля, че хората, от които зависи анализа от резултатите на анкетата, не могат да отсеят аргументиран, от неаргументиран вот. Пък, ако някой не желае да даде мнението си е за негова сметка. В продължението си мнението продължава с подигравателния си тон и отправя скрита обида към част от потребителите. Не вярвам, че някой е влезнал в този форум, за да избива някакви комплекси или поне не вярвам за по-голяма част от потребителите на форума, така че определението, че цъкането на някакъв отрицателен вот, ще дава някакво самочувствие или ще те накара да се почувстваш значим е твърде елементарно и според мен цели заяждане. Поради тези причини, бих цъкнал минус на това мнение. Вместо да изкаже аргументирано мнение по темата, то опитва да обезсмисли темата, опитва да се подиграе на приелите я сериозно, както и цели някакво заяждане.

Дано да съм бил изчерпателен :)/>
2

#9 Потребителят е офлайн   Bleys Икона

• Втори пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 09-Dec 10
  • Град:京都市
  • Интереси:日本, 書籍, くるま, フェンシング, 少女, スポーツ, 理学,
  • Отбор:Honda

Posted 21 October 2015 - 08:51

Аз съм "за" връщането на минусите - причината е чисто и просто справедливост. Премахването на отрицателния вот прави форума да изглежда малко изкуствен - при нас всичко е розово и всички се обичаме ;)/> малко като комунизъм. Минусите са и добър фийдбек за хората, които искат обективна оценка на мненията си - такива има, колкото и да са малко. А за фенщината - с или без минуси, тя си е налице и това не е толкова лошо.
4

#10 Потребителят е офлайн   Sgt. Hugo Stiglitz Икона

• .
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 19-Mar 03
  • Отбор:McLaren

Posted 21 October 2015 - 12:10

Преглед на мнениетоГанчо Балкански написа на 21 October 2015 - 08:25:

Не вярвам, че някой е влезнал в този форум........

В този форум се влиза за да си дадеш мнението по актуална или неактуална тема свързана с любимия спорт, не за да цъкаш минуси или плюсове по този който ти е казал нещо на криво или този който ти е симпатичен.
За да се използва пълноценно тази функция, в този форум по-голямата част от потребителите трябва да са обективни, а те не са.

Казал съм нещо накриво, сложил си ми минуса ..... е и ? Ако си мислиш, че ще отида в манастир, ще се затворя в някоя килия и ще се самобичувам заради това, много се лъжеш.
Точно заради това тази функция е излишна, тя е безполезна, нищо не променя, с нищо не допринася за добрия тон.

Единственото за което допринася се за поддържане душевния мир и форумното самочувствие на някои потребители.

This post has been edited by Sgt. Hugo Stiglitz: 21 October 2015 - 13:00

1

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 3 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3

Fast Reply

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users