Club S1 Форуми: Коя е по добра Rb5 или Brawn - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 4 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Коя е по добра Rb5 или Brawn Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   vladeee Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 28-Sep 06
  • Град:sofiq
  • Отбор:McLaren

Posted 25 May 2009 - 16:10

Здравейте, постоянно се говори за гениалния RB5 a всъшност гниалния е Браун вече 5 от 6.Това че си направил по различна кола нее достаъчно :excl:/>
0

#2 Потребителят е офлайн   Dragonfly Икона

• Почетен пъдар
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 22-Aug 04
  • Град:EU
  • Отбор:Без отбор

Posted 25 May 2009 - 17:41

Не виждам защо трябва да се започва цяла нова тема с въпрос, на който сам си отговаряш още в първото мнение.
Тази година всички са различни поради коренните промени в болидите.
Догодина, като поизкопират един от друг, ще настъпи известно уеднаквяване.
Монако е първата писта, на която Ред Бул караха с обновления по колата, но пък е абсолютно непоказателна за ефекта от тях. Да видим как ще се представят в Турция и тогава ще говорим.
0

#3 Потребителят е офлайн   RG® Икона

• McLaren fan
  • Преглед на галерията
  • Група: Комисари
  • Регистриран: 03-Mar 05
  • Интереси:Formula1; WRC; autodesign

Posted 25 May 2009 - 18:15

Факт е, че в бързите завои РБ5 е макар и една идея само, но по-добър от БГП001. Болида на Браун обаче е много по-комплексен и най-голямото му предимство е, че щади гумите, това прави колите им много бързи в серия от обиколки и най-вече много постоянни, в квалификацията не винаги са на ниво, точно поради това предимство с гумите.
Още следващия старт в Турция очаквам РедБул отново да са най-големия конкурент на Браун... въпреки, че Ферари там ще са още по-силни с КЕРС-а в болидите си и най-вероятно и те ще се понамесят.
0

#4 Потребителят е офлайн   4o4ko Икона

• Първи пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 22-Sep 05
  • Отбор:Red Bull

Posted 25 May 2009 - 18:21

Разбира се, че Браун ГП-то е по-добрата кола.
0

#5 Потребителят е офлайн   vladeee Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 28-Sep 06
  • Град:sofiq

Posted 13 July 2009 - 10:10

Поставих темата с насмешка но май наистина иманещо в RB5? :excl:/> :o/> :o/> :o/>
0

#6 Потребителят е офлайн   Breathfan Икона

• chalgakiller
  • Преглед на блога
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 30-Jan 04
  • Отбор:Williams

Posted 13 July 2009 - 21:35

Отдавна се говори, че RB5 има най-добрата аеродинамика в кервана. Освен това явно е способна да прави доста константни обиколки, а също е много бърза и в квалификациите. Дори и без двойния дифузьор изоставаше на БГП001 със съвсем малко. Явно и двигателят на Рено е доста добър. Аз се питам какво се случи с Тойота? В началото бях сигурен, че неминуемо ще вземат победа през сезона, в сега нещата изглеждат по-много по-различен начин.
0

#7 Потребителят е офлайн   kamiona Икона

• Марко Симончели 1987 - 2011
  • Регистриран: 27-Aug 03
  • Отбор:Williams

Posted 13 July 2009 - 21:39

Доколкото знам и разбрах смятат да приложат тактиката на БраунГП ,а тоест всички усилия са горе-долу при тях са вложени за колата им през 2010.
0

#8 Потребителят е офлайн   Senna forever Икона

• Най-Великият
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 18-Jun 05
  • Интереси:http://vbox7.com/play:cbb45380

Posted 13 July 2009 - 23:03

RB5 има най-добрата аеродинамика !И са по-бързият болид! :rolleyes:/>
0

#9 Потребителят е офлайн   КØЛЧØ Икона

• UNFUCK FORMULA 1
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 13-Mar 09
  • Град:N/A
  • Интереси:N/A

Posted 14 July 2009 - 08:00

Еми в началото на сезона Браун имаха предимство но сега не е така. И 2те коли имат своите предимства и недостатъци. Тези на РБ5 се проявяват когато пистата е гореща. Тогава колата започва да изяжда по бързо гумите. При Браун положението е точно обратното. На топлите писти колата се представя отлично като яде гумите страшно малко, докато на студени или писти имащи тенденция към изстиване, колата започва да яде гумите по бързо от предвиденото, защото не успява да ги загрее достатъчно бързо и ефективно. Като цяло от това което аз лично видях и от това което се изписа и изговори, засега на среднобързите писти колата на РБ е по добра от тази на Браун. На писти като Монако, Албърт Парк и останалите градски трасета смятам че Браун ще имат макар и малко предимство пред Червените бикове. Нещото което аз мога да отбележа е огромният, скок в развитието на колата на РБ, докато тази на Браун в момента явно, че се развива не толкова революционно, като конструкцията на Ейдриан Нюй. Не съм сигурен заради ограничените пари с които разполага, Рос Браун или поради други причини, промени по колата които се появиха на Силвърстоун в свободните тренировки не бяха въведени по колата за ГП на Германия. Не знам какво е намислил за следващите стартове Рос, но смятам че ще трябва да се постарае ако иска да минимизра/елиминира изоставането на колите си на среднобързите и бързи писти.
0

#10 Потребителят е офлайн   againstwar Икона

• Шампион
  • Регистриран: 19-Mar 06

Posted 14 July 2009 - 13:51

Преглед на мнениетоXFX написа на 14.07.2009 - 09:00:

Еми в началото на сезона Браун имаха предимство но сега не е така. И 2те коли имат своите предимства и недостатъци. Тези на РБ5 се проявяват когато пистата е гореща. Тогава колата започва да изяжда по бързо гумите. При Браун положението е точно обратното. На топлите писти колата се представя отлично като яде гумите страшно малко, докато на студени или писти имащи тенденция към изстиване, колата започва да яде гумите по бързо от предвиденото, защото не успява да ги загрее достатъчно бързо и ефективно. Като цяло от това което аз лично видях и от това което се изписа и изговори, засега на среднобързите писти колата на РБ е по добра от тази на Браун. На писти като Монако, Албърт Парк и останалите градски трасета смятам че Браун ще имат макар и малко предимство пред Червените бикове. Нещото което аз мога да отбележа е огромният, скок в развитието на колата на РБ, докато тази на Браун в момента явно, че се развива не толкова революционно, като конструкцията на Ейдриан Нюй. Не съм сигурен заради ограничените пари с които разполага, Рос Браун или поради други причини, промени по колата които се появиха на Силвърстоун в свободните тренировки не бяха въведени по колата за ГП на Германия. Не знам какво е намислил за следващите стартове Рос, но смятам че ще трябва да се постарае ако иска да минимизра/елиминира изоставането на колите си на среднобързите и бързи писти.

Аз мисля така. Рос Браун е лисица и едва ли ще допусне задминаване от страна на Ред Бул. 8-)/>
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 4 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users