Club S1 Форуми: Подвижните предни крила на Ред Бул и Ферари - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 8 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Подвижните предни крила на Ред Бул и Ферари Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   Jenson Икона

• Dream Team
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 08-Aug 06
  • Отбор:McLaren

Posted 01 August 2010 - 22:28

Преглед на мнениетоskoda71 написа на 01 August 2010 - 22:44:

Виждам,че на доста хора им е интересна темата затова реших да отворя една тема.Темата е ясно някой ако има идеи/предложения да сподели!

Преглед на мнениетоDragonfly написа на 01 August 2010 - 20:46:

ФИА увеличава двойно натоварването при теста на предните крила. Засега е 100 кг, но може да решат и друго. Май всички ще трябва да си правят нови и да са като градински пейки за тестовете :)/>
http://www.autosport...rt.php/id/85817

Ще стане голям майтап ако крилата на Редбул и Ферари издържат и на 100 кг, а някои от останалите болиди с неподвижни крила да не издържат този тест (разбира се, без да ги променят) :)/>

-------------
Прехвърлих няколко мнения тука и малко се обърка поредността, защото форумът ги подрежда по време на пускане. Надявам се авторът на темата да ме извини, неговото съм го цитирал също тук най-горе.
ДФ

0

#2 Потребителят е офлайн   Dragonfly Икона

• Почетен пъдар
  • Преглед на галерията
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 22-Aug 04
  • Град:EU
  • Отбор:Без отбор

Posted 01 August 2010 - 22:33

Аз лично си мисля, че номерът не е в крилата, той вече е стар и изтъркан и беше хит до към 2006-7 година максимум. Струва ми се, че при РБ цялото шаси се накланя напред под действието на някаква сила, но това не е за тази тема. Ако някой иска да си обсъждаме, да пусне една в "Техника", ще вадим снимки, ще сравняваме и т.н. Лично аз вече имам някои въпросителни към новата методика.
0

#3 Потребителят е офлайн   Freeman Икона

• Scuderia Ferrari
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 04-Jul 08
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 01 August 2010 - 23:03

Поправете ме ако греша, но ми се струва, че крилата се спускат само по краищата, централната конзола си е на място. Може да звучи тъпо, но си мисля, дали под тези крила се образува някакво налягане което създава и смукателна сила освен притискаща, тоест нещо като преден дифузьор. Може да говоря и пълни глупости, но не намирам логика.

This post has been edited by Freeman: 01 August 2010 - 23:04

0

#4 Потребителят е офлайн   tony34al Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 14-Sep 09

Posted 01 August 2010 - 23:05

Преглед на мнениетоDragonfly написа на 01 August 2010 - 22:33:

Аз лично си мисля, че номерът не е в крилата, той вече е стар и изтъркан и беше хит до към 2006-7 година максимум. Струва ми се, че при РБ цялото шаси се накланя напред под действието на някаква сила, но това не е за тази тема. Ако някой иска да си обсъждаме, да пусне една в "Техника", ще вадим снимки, ще сравняваме и т.н. Лично аз вече имам някои въпросителни към новата методика.

Това за което говориш, възможно ли е да става някакси само чрез задното окачване. Съжалявам ако въпроса е тъп, но си имам някакви съмнения отдавна относно окачването на РБ отзад. Ейдриан Нюи, направи перфектния Уилямс с активното окачване и всъщност май никой не успя да се доближи до тях, преди да го забранят.
0

#5 Потребителят е офлайн   skoda71 Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Apr 06

Posted 01 August 2010 - 23:16

Преглед на мнениетоFreeman написа на 01 August 2010 - 23:03:

Поправете ме ако греша, но ми се струва, че крилата се спускат само по краищата, централната конзола си е на място. Може да звучи тъпо, но си мисля, дали под тези крила се образува някакво налягане което създава и смукателна сила освен притискаща, тоест нещо като преден дифузьор. Може да говоря и пълни глупости, но не намирам логика.

И на мен ми се струва,че се спускат само по краищата.Но не мисля ,че са нещо като дифузьор.Интересно ми е мнението на някой специалист!Тук в форума също има доста интелигентни хора затова пуснах тази тема.Интересно ми е и тяхното мнение!
0

#6 Потребителят е офлайн   VIVA_FERRARI Икона

• твой съм, како :)
  • Регистриран: 09-Oct 05
  • Град:King of Cali

Posted 01 August 2010 - 23:26

Преглед на мнениетоDragonfly написа на 01 August 2010 - 20:46:

ФИА увеличава двойно натоварването при теста на предните крила. Засега е 100 кг, но може да решат и друго. Май всички ще трябва да си правят нови и да са като градински пейки за тестовете :)/>
http://www.autosport...rt.php/id/85817

до кога ще има изкуствено бутане на сивите до титлата...нямали били такива крила...ми да направят...баси трагиците...запазват Ф-дъкта, но забраняват поредното гениално решение...тъпанари

Преглед на мнениетоJenson написа на 01 August 2010 - 22:28:

Ще стане голям майтап ако крилата на Редбул и Ферари издържат и на 100 кг, а някои от останалите болиди с неподвижни крила да не издържат този тест (разбира се, без да ги променят) :)/>

ей това ако стане и ще се съсипя от смях :tooth:/>
-2

#7 Потребителят е офлайн   skoda71 Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Apr 06

Posted 01 August 2010 - 23:29

Стига си ревал уе Вива като някаква ученичка си,също и като Алонсо!Макларън това,Макларън онова!

This post has been edited by skoda71: 01 August 2010 - 23:30

0

#8 Потребителят е офлайн   Dragonfly Икона

• Почетен пъдар
  • Преглед на галерията

Posted 01 August 2010 - 23:51

Значи в правилата на ФИА първо се казва, че нито един елемент, прикрепен към окачената част на колата - всичко извън окачването, спирачките и колелата - трябва да е закрепено неподвижно.
След това, поради факта, че абсолютна неподвижност и огъване са физически невъзможни и това се отчита от ФИА, се третират отделните елементи и предвидените тестове за определеляне дали отговарят на определени критерии за неподвижност.

Крилата, подовете и вероятно някои други елементи се подлагат на натоварване с определена величина и посока, при което деформацията не трябва да надвишава фиксирана в правилата величина.
И понеже инженерите и технологиите не стоят на едно място, нови материали и технологии дават възможности за постигане на нелинейни и избирателни деформации, ФИА си запазва правото да променя начина на тестване за да не позволи някой отбор да получи не до там честно превъзходство над другите.

Огъващите се крила бяха хид преди няколко години, всички които следят Ф1 малко по-отдавна, помнят, че това винаги е било проблем.
Всички крила особено от новия тип, по причина, че притискащата сила се генерира само симетрично в два участъка встрани от централната плоска част, ще се огъват под натиск. Тестът на ФИА към момента изисква при прилагане на сила от 500 нютона на определено разстояние от централната ос и върху точно определена площ крилата да не се огъват повече от 10 мм. Но тези ~50 кг, отнесени към площта правят 250 грама на квадратен сантиметър и далеч не е силата, която действа при високи скорости.
- Едното предположение е, че се прилага вече известна технология при наслояване на карбоновия композит той да се получи с нелинейна харастеристика на огъване. Т.е. при прилагане на теста, всичко да е в нормите, но когато силата надвиши с някаква стойност тестовата, огъването е по-голямо, а не пропорционално на силата. По тази технология се правеха предни и задни крила, като задните не само се огъваха, но целият блок с вертикалните стойки полягаше назад.
- Другото е, че има някакво скрито решение, не противоречащо на правилата или по техния ръб, което позволява на цялото шаси да се снижава при надхвърляне на определена сила на натиск върху окачването. Ако се вгледате в снимките и кадрите, ще видите, че не само крилото е по-ниско и не само в краищата си. Чисто и просто, огъвайки се като всички други, но и цялостно слизайки по-ниско, крайните пластини опират чак в настилката.
1

#9 Потребителят е офлайн   Jenson Икона

• Dream Team
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 08-Aug 06

Posted 01 August 2010 - 23:59

Преглед на мнениетоVIVA_FERRARI написа на 01 August 2010 - 23:26:

ей това ако стане и ще се съсипя от смях :tooth:/>

Това няма как да стане, защото всички които не издържат на 100 кг, ще си ги променят.
Идеята ми беше, че всички са правили крилата да издържат на 50 кг и всъщност може старият критерий да е добър, но както Драгона писа по-горе, възможно е това огъване да не се дължи на крилата, а на нещо друго и впоследствие крилата отново да слизат толкова ниско на пистата.
0

#10 Потребителят е офлайн   Dragonfly Икона

• Почетен пъдар
  • Преглед на галерията

Posted 02 August 2010 - 00:05

Но за сметка на това ще са успоредни на нея като тараби :)/>

В същия материал за решението на ФИА се споменава мъгляво и за други елементи и начина им на сглобяване и свързване. Което ме кара да мисля, че кучето е заровено някъде там - свързване на носа, сплитера и пода, както и някаква специфика на окачването, което например да е меко при плавно нарастване на натиска до определен момент, след което да се "заключва" в снижено положение да става твърдо по чисто механичен път - само чрез пружини и демпфери.
Ако беше по-просто, другите да са го разгадали до сега. Вместо това те стигат до догадки и ги поставят пред ФИА, като по метода на изключването се мъчат да разберат какво е направил Нюи.

И да не забравяме, че на ФИА от време на време им писва, като през 2007 г. Тогава след питането на Макларън за пода на Ферари, се ядосаха и увеличиха силата за тестване на подовете 10 пъти. И всички до един трябваше да правят нови подове за колите си :)/>
2

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 8 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users