Club S1 Форуми: НЕписаните правила за движение по пътищата - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 6 Стр. +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

НЕписаните правила за движение по пътищата Етикет на поведение на пътя Rate Topic: -----

#51 Потребителят е офлайн   O.D.B. Икона

• CUT ME. CUT YOU. BOTH OUR BLOOD IS FERRARI RED!
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 24-Apr 09
  • Интереси:Formula1, WRC
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 23 April 2010 - 17:35

Преглед на мнениетоbat_bedo написа на 23 April 2010 - 12:49:

Миналия месец си докарах една кола от Англия. Карах само по безплатни пътища освен малко във Франция по магистралата. Минах през Франция, Италия и Гърция. През целия път една кола не ми мигна; присветна или нео подобно освен Гръцките тираджии, които не пресвяткаха но засичаха и изобщо караха ужасно.

И друго. Ако видите Форд Галакси (предното ми беше една 405-ца) на пътя не се хабете да мигате присветкате или да давате каквито и да е не регламентирани от закона сигнали. Просто от 20 години имам книжка и още не съм се съобразил със абсолютно никой, който смята че той като нарушава аз ще го подкрепя. В града карам с 50 (точно), извън него с 90 (ако не пише друго) а на магистралата със 120. Всеки на който му преча да си гледа работата.

И за фаровете през лятото да кажа. Всеки може да си направи сметката. Ако е мрачно по-добре да си ги пусне. Иначе ето днес са 25 градуса и пече. Изобщо не си личи кой си е пуснал фаровете и кой не. Но иначе по-добре да работят.

И ако случайно , допуснеш грешка и срещу теб се окаже някой като тебе кво правим.Винаги трябва да се обръща внимание на тези знаци , не говоря за пресвяткането само , защото незнаеш в какво положение е другия , може да няма спирачки примерно всичко става :blush:/>
1

#52 Потребителят е офлайн   bat_bedo Икона

• Втори пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 16-May 03
  • Отбор:Renault

Posted 23 April 2010 - 19:10

Преглед на мнениетоO.D.B. написа на 23 April 2010 - 17:35:

И ако случайно , допуснеш грешка и срещу теб се окаже някой като тебе кво правим.Винаги трябва да се обръща внимание на тези знаци , не говоря за пресвяткането само  , защото незнаеш в какво положение е другия , може да няма спирачки примерно всичко става :blush:/>

Не че нещо ама ако той няма спирачки какво прави на пътя? И за тези ситуации си има клаксон. Който е сложен де за да си  викаш гаджето да слиза а за да предупреждаваш при възникнала екстремална ситуация. Ако допусна грешка (преди 4 години откачих една броня докато правих една маневра) ще си понеса последствията (платих я бати и златната броня. Ама няма как. Да бях внимавал повече).

И още един пример с моята жена. 

Преди 2 години кара по пътя към Карлово и зад нея един е един Сивик започва да и мига. Тя се панира, изправя се на спирачката, той се набабанва в нея а аз почвам да си търся нова кола щото 405-цата от зад бая се беше скапала.

Така че може да мигат колкото искат. Рано или късно ще се нацепят. И това че са затрили някой с малоумните си действия няма да намали вината им.

И НИКОГА не си давайте предимството. НИКОГА!

0

#53 Потребителят е офлайн   FACTOR Икона

• Шампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Група: Маршали / Новинари
  • Регистриран: 24-Apr 04
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 26 April 2010 - 10:24

Преглед на мнениетоbat_bedo написа на 23 April 2010 - 15:42:

Естествено, не ставай смешен. Че иначе ще избода очите на сума народ. Само дето май ще трябва да ги сменя още веднъж че тея дето сега сложих не следят пътя (не знам защо).  

Евала. :)/> Имаш моите най-искрени поздравления. Кажи после какво им е било на фаровете като се разбере.
0

#54 Потребителят е офлайн   bat_bedo Икона

• Втори пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 16-May 03
  • Отбор:Renault

Posted 26 April 2010 - 14:27

Преглед на мнениетоFACTOR написа на 26 April 2010 - 10:24:

Евала. :)/> Имаш моите най-искрени поздравления. Кажи после какво им е било на фаровете като се разбере.

Тъпо но факт. Едната нула беше изчезнала. Цял час се мятках с уреда докато се усетя. Просто не ми беше ден;-)) Или по-скоро: беше ми ден. Все пак си го оправих сам. Извод: Нещата от моргите рядко сработват както сте го очаквали;-))))))))))) (Ей тая инженерска диплома трябваше рано или късно да влезе в действие)

This post has been edited by bat_bedo: 26 April 2010 - 14:28

0

#55 Потребителят е офлайн   joro112 Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 19-Jun 10
  • Отбор:Без отбор

Posted 22 September 2011 - 18:27

Работя в градския транспорт. Вечер както си карам по маршрута, един водач на автобус присветна срещу мен ? Заслепи ме и аз по навик натиснах спирачките . Пътниците залитнаха и когато се разминахме видях на пътя легнал човек ? Ако не беше ме заслепил, щях да го видя по-рано !? Много тарикати, изпреварват колоната по съседната лента и после искат да влезат между колите, защото не са в тази посока ? Това етично ли е ?Трябва ли да проявяваме колегиалност, като го пускаме ?В Германия водачите на МПС в две съседни ленти, оставят място между двете колони за МПС със специален режим на движение? Ако тук въведат такова правило, тарикатите, депутатите и мутрите ще преминават необезпокоявани ?
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 6 Стр. +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users