Club S1 Форуми: ГП на Италия - свободни тренировки и квалификация - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 3 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ГП на Италия - свободни тренировки и квалификация Rate Topic: -----

#21 Потребителят е офлайн   tony34al Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 14-Sep 09
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 03 September 2017 - 12:20

Преглед на мнениетоRonin* написа на 02 September 2017 - 18:35:

Не съм фен на Ферари, но мисля, че ако си прав във внушенията, които сякаш се опитваш да създадеш, Фетел трябваше да е далеч пред Кими, а не е. Значи, има нещо другоhttp://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif
Аз рядко се опитвам да анализирам защо на мокро някои тенденции се запазват, а други -не. Най-малкото, защото съм виждал Мишо да спира в предпазните гуми при мокра пистаhttp://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif
Според мен, поведението на един болид на мокро е преди всичко инженерно решение за самата кола, оттам и работата с гумите за мокър асфалт. Балансът, явно, е трудно постижим. Строл днес е втори, но остава въпросът защо на сухо го затварят с една - две обиколки? Ако представянето на мокра писта е право пропорционално на прословутите качества на пилота, в които толкова яростно се кълнат редица фенове тук, то на суха писта той трябва съвсем да ги размазва от бой, а аз поне не си спомням подобен случай. Конструкторското решение за един болид изглежда да е твърде комплексно. Аз предполагам, че различните променливи, с които боравят инженерите в бокса са не дотам изучени и ясни дори на добрите в занаята. РБ са чудесни на дъжд, заради поначало добрата им тракция и оттам - работа с гумите, но на сухо тракцията им се губи в стремежа си да наваксат в скорост. Ферари обаче, успяват да достигнат висока скорост при относително добро притискане, нали? А РБ - неhttp://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif Звучи крайно нелогично. Защо е така, не е ясно, но е факт. Освен това през последните сезони виждаме, че отделните отбори имат едни същи недостатъци и едни и същи предимства. Диапазонът на заиграване с настройките при тези конфигурации на болидите е доста стеснен и подозирам, че там е заровено кучето. Мерцедес изглежда да имат най-широк "диапазон", както кръстих този неизвестен за мен фактор и така логично предполагам, че болидът им е най-добре решен откъм аеродинамика, въпреки способностите на Нюй. Следва да се прибави и гъвкавостта на двигателя, където от Мерцедес също са лидери. Струва ми се, че един болид може да е конструиран така, че необходимите промени в настройките за различни условия на пистите да не отнемат от основните му качества, а това не се е удало на инженерите в Маранело. На обратния полюс са т. нар. "по-слаби", които пък трудно намират максимума на .....сухо. Там конструкторите са "сгрешили" в другата посока.. Отделно, напълно е възможно Ферари да са напълно сигурни в "сухо" състезание утре и да са заложили всичко на конкурентност спрямо Мерцедес при нормални условия. Ферари отлично знаят, че РБ ще стартират последни, заедно с Алонсо и др. В противен случай си мисля, че ще направят промени и ще са с прилично темпо и на мокро. Ако и това не е , то те са "загубени" за състезание на дъжд
Друго странно е, че Вандоорн е пред Алонсо, Окон е доста пред Перез, Хълк днес изобщо не се справи и така няма никаква логика в търсенето на някаква определеност за този или онзи пилот или отбор. Явно водата променя редица подробности и инженерите невинаги имат стандартни решения за проблемите. Вероятно конструкцията на болида поставя пред отборите различни по обем и сложност проблеми с наводнена писта, като не винаги има реципрочност, а дори още по-зле - степен нагоре или надолу да поставя даден екип в невъзможност да избере посоката за промяна на настройките

В потвърждение на твоите думи, точно на СПА '08 ако не греша де, Хамчо бая се разхожда из чакъла... А това с настроения за сухо Мерц е върна на сладоледа - тоя няма стигане.

0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 3 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users