Club S1 Форуми: Голямата награда на Чехия , писта Бърно - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Голямата награда на Чехия , писта Бърно Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   dimata rusnaka Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 09-Dec 16
  • Отбор:Без отбор

Posted 30 July 2018 - 13:30

Айде група, време е Доктора да спечели състезание. Ще бъде хубаво да е точно на тази писта, която е доста специална за него.
0

#2 Потребителят е офлайн   Chocho FortySix Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 08-Dec 16

Posted 30 July 2018 - 14:07

дано да е тук, но силно се съмнявам. хонда имаха (или ще имат) тестове преди състезанието, а новите части (и надявам се настройки по електрниката) на ямаха ще дойдат след бърно (на тестовете в понеделник след състезанието). по скоро победите на (ако има такива тази година) ще са след бърно или по стечение на обстоятелствата.... колкото и тъпо да ми е, това е реалността.
0

#3 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 27-May 17

Posted 31 July 2018 - 00:22

Изминаха 9 състезания, а до края на сезона остават 10, така че сезонът даже не е преполовен. Още 250 точки чакат да бъдат спечелени, като се влиза в натоварен график, след като за четири седмици предстоят три надпревари.
Въпреки отличната си работа дотук Марк Маркес ще трябва да се потруди още доста, но същото важи и за неговите конкуренти, за да могат да съкратят изоставането си. Ако не се стигне до отпадане на Маркес в някои от предстоящите състезания, то неговите конкуренти ще трябва да се стремят да го държат далеч от подиума, което не е невъзможно на някои трасета.
Дотук през сезона Валентино Роси демонстрира голямо постоянство, подобно на това през 2015 г., когато беше в борбата за титлата и е много жалко, че проблемите на Ямаха го лишават засега от възможността да е по-близо до първото място. Той има записана само една нула дотук, в състезанието за ГП на Аржентина, когато отпадна не по негова вина. Може да се каже, че той и съотборника му Винялес дотук извлякоха максималното и намалиха щетите. Въпросът е какъв ще бъде прогреса на Ямаха до края на годината. Все пак за мен подобрението е видимо. В началото на сезона можеше да се каже, че Дукати превъзхождат Ямаха, докато сега нещата изглеждат изравнени. Освен това очаквам Ямаха да се подобрят значително до края на годината. Честта на японците, както и високите изисквания на пилотите на тима би трябвало да доведат до преодоляване на трудностите.
В Дукати от своя страна също имат много работа за вършене. Представянето на тима през сезона е много нестабилно, като трябва да се намери постоянство, което не е лесна задача.

Ще се опитам да предвидя изхода на битките до края на сезона. Това не е лесна задача, но пък е забавно. Накрая ще се види доколко съм бил прав.

ГП на Чехия, Бърно.
Това е писта която подхожда и на трите водещи производителя - Хонда, Ямаха и Дукати. Марк Маркес ще направи всичко възможно след паузата да затвърди представянето си, възползвайки се от своето предимство досега, знаейки че в заключителната част на сезона може да му е по-трудно. Въпреки, че Педроса напуска сериите и изглежда, че кара по инерция, може би неговата необремененост ще му е достатъчна да се включва по-често в битката за подиума до края на сезона. Тази писта е сред любимите на Роси и той ще гледа да продължи своята серия от подиуми напоследък. Изненада тук би могла да дойде от Алекс Ринс или Кръчлоу. Не се знае кога и дали изобщо Зарко ще преодолее своя спад в представянето след ГП на Франция. Лоренсо вече изглежда окончателно намери баланса в своя мотор, показвайки реална скорост, но това не винаги се изразява в резултати и заради някои негови рискови решения.
Прогноза:
1.Маркес
2.Лоренсо
3.Роси

ГП на Австрия, Ред Бул Ринг
Тук за мен Дукати са безспорни фаворити и ще е изненада, ако поне един от техните пилоти не се качи на подиума. А победата е напълно в реда на нещата. Пистата подхожда много и индивидуално на Хорхе Лоренсо. Мисля че няма да пропусне възможността да се възползва от шанса си. Дъжд в Австрия по това време на годината за мен е малко вероятен. Това е и едно от трасетата, където е възможно Маркес да не се качи на подиума.
Прогноза:
1.Лоренсо
2.Петручи
3.Довициозо

ГП на Великобритания, Силвърстоун
През 2016 г. Винялес записа първата си победа тук в кралския клас, след много красива и оспорвана битка. Имам чувството, че нещата могат да се повторят. Това е също едно от трасетата, където е възможно Маркес да не е на подиума. Като цяло мисля, че Хонда ще страдат тук. Статистически има основание за подобно предположение, след като от 2010 г. насам ( откакто Силвърстоун се върна като домакин на британската гп) Хонда имат само две победи, а конкретно Маркес една във висшия клас. Също очаквам и други от лидерите да имат трудности на това трасе.
Прогноза:
1.Винялес
2.Роси
3.Довициозо

ГП на Сан Марино, Мизано
Какво по-хубаво място от това Валентино Роси да запише първата си победа през сезона? Идеално. Очаквам до старта на 9-ти септември Ямаха вече да са достатъчно силни. Испанците Винялес, Маркес и Лоренсо ще се опитат да развалят празника на Доктора. Публиката може да е нож с две остриета, но очаквам в случая да даде криле на Роси и след оспорвана битка той да спечели.
Прогноза:
1.Роси
2.Маркес
3.Лоренсо

ГП на Арагон, Арагон
Тук очаквам битката да е изцяло между испанци. Ринс и Педроса също могат да бъдат замесени в борбата за подиума. Статистически Лоренсо има не лоши резултати тук, но не мога да кажа, че това е любимото му трасе. Имам чувството, че този път може и да не е на подиума. Аз лично не харесвам това трасе. Нова писта, по дизайн на Херман Тилке, в половината си част по-спъната, в другата половина по-бърза. Тук балансът на мотора е много важен.
Прогноза:
1.Маркес
2.Ринс
3.Педроса

ГП на Тайланд, Бурирам
Ново трасе за MotoGP, където тимовете нямат нужния feedback (обратна връзка от пилотите) и data (база данни). Очаквам Валентино Роси като най-опитния пилот да е силен на това трасе, което ще му позволи да се бори за победата. Очаквам и Маркес бързо да открие своите предимства на трасето. Отново писта, където някои от фаворитите ще имат по-големи затруднения.
Прогноза:
1.Роси
2.Маркес
3.Кръчлоу

ГП на Япония, Мотеги
Това е трасето на Хонда, освен това е трасето на което Маркес взе две от световните си титли, през 2014 г. и 2016 г. Пистата не навява много добри спомени за Роси и Лоренсо. Не очаквам Ямаха да са достатъчно конкурентоспособни там, не че нямат победи и подиуми, но така ми се струва.
Прогноза:
1.Маркес
2.Довициозо
3.Педроса

ГП на Австралия, Филип Айлънд
Класическо трасе, голяма е вероятността шампионатът да е решен дотогава. Очаквам пилотите да карат разкрепостено и да се получи едно лудо състезание, с неочакван ( в по-голяма степен) изход. Все пак Маркес е показал, че е много силен там. Мисля, че той отново ще спечели, а за останалите две места на подиума разликата да е много малка, между група от поне 5-6 пилоти.
Прогноза:
1.Маркес
2.Роси
3.Яноне

ГП на Малайзия, Сепанг
Ако битката за титлата дотогава е решена, както предполагам, то очаквам доста изненадващ развой. Ако все пак не е мисля, че Маркес ще си вземе своето. В края на сезона си мисля, че тимове като КТМ и Априлиа може да са по-близо до подиума. А Априлиа, въпреки че изостават най-много сравнение с другите са показвали, че са способни на "избухвания".
Прогноза:
1. Петручи
2.Милър
3. А. Еспаргаро

ГП на Валенсия, Рикардо Тормо
Според мен Хорхе Лоренсо ще се сбогува с Дукати с победа, както го направи и с Ямаха. Трасето му е сред любимите, той винаги е бил много бърз тук, като на няколко пъти е подобрявал рекорда в квалификациите. Мисля си, че тук гумите му ще издържат и няма да има проблеми. Очаквам изцяло испанска битка за подиума. Очаква се Алваро Баутиста да напусне сериите след края на годината и какво по-добро сбогуване за него от едно качване на подиума?
Прогноза:
1.Лоренсо
2.Маркес
3.Баутиста
0

#4 Потребителят е офлайн   dimata rusnaka Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 09-Dec 16

Posted 31 July 2018 - 08:57

Интересни прогнози ,но се надявам ако Ямахата получи това което им е нужно , да има повече победи. Винялес не е по малко талантлив от Маркес , и ако набере инерция няма да има кой да го спре.
0

#5 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Dec 16

Posted 03 August 2018 - 15:43

На мен също са ми интересни прогнозите,както и коментарите към всяка от тях. Надявам се само сезонът да е в духа на колегиалното шофиране и без мръсни номера. Да стават хубави състезания. Поздрав на всички и безаварийно!
0

#6 Потребителят е офлайн   sherii1969 Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 18-Nov 16
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 04 August 2018 - 22:41

Дови на пол , а само с 0.07 е Роси пред Маркез -съответно втори и трети ....Утре дано да стане интересно състезание....
0

#7 Потребителят е офлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 27-May 17

Posted 07 August 2018 - 10:11

Интересно състезание се получи, но явно хората са разочаровани от изхода му и затова не коментират.
Аз съм доволен, беше интересно, смятам че Хорхе Лоренсо можеше да спечели, ако не беше битката му с Маркес в края. Но важното е, че показа добра форма, очаквам в Австрия да я затвърди.
Вече почти всички състезания трябва да са като това, защото на Маркес му остава да трупа точки.

След състезанието в Чехия на Бърно се проведоха тестове. Най-добро време даде Маркес. Той призна, че моторът му има същата скорост като Дукати, но все пак на писта с по-дълги прави му е трудно, заради максималната скорост на Дукати. Испанецът остана удовлетворен от темпото си в завоите. Второ време даде Жоан Зарко, който беше и най-бързата Ямаха.
Вследствие на по-леки или тежки травми получени на самото състезание в теста не взеха участие Маверик Винялес, Щефан Брадъл, Пол Еспаргаро ( със счупена ключица в загрявката warm-up)
Така единственият представител на заводската Ямаха Валентино Роси даде 7-мо време, с изоставане от 0.709 от Маркес. Той заяви, че е открил някои малки, позитивни неща, но в крайна сметка не очаква съществено подобрение за ГП на Австрия.

Заговори се, че Мексико може да бъде в календара на МотоГП за 2019 г. Валентино Роси обаче не одобрява идеята. Първо състезанията в календара стават твърде много - 20, освен това според него трасето в сегашната си конфигурация е опасно за пилотите от МотоГП.

И накрая малко спомени от Бърноhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

https://www.youtube....h?v=fOrv4pJpidw

https://www.youtube....h?v=qDs-F7ZpPRU

0

#8 Потребителят е офлайн   toro Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 18-Mar 06

Posted 07 August 2018 - 19:20

Явно е, че като Доктора е назад, не се пише много.
Финала в Бърно е исторически, защото първите трима са финиширали в 0.368, което е абсолютен рекорд.
Беше интересно и Довисиозо устиска победата.
Аз не виждам обаче, кой може да спре Маркес да стане отново шампион и тази година, дори на теория.
Догодина ще е много интересно с Лоренсо в Хонда, той няма да е 9 глуха както Педроса, а отборната победата на Хонда ми се струва пределно ясна за 2019
0

#9 Потребителят е офлайн   skoti Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 19-Nov 16

Posted 07 August 2018 - 19:37

Браво на Дови, похвален е напъна на 99.Признавам си, тайно се надявах за победа на Роси.Смятах, че тук има най-големи шансове за победа през този сезон.Няма и кой знае какъв прогрес на тестовете в понеделник.

0

#10 Потребителят е офлайн   sherii1969 Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 18-Nov 16
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 08 August 2018 - 01:06

Да, липсват коментари,но и аз мисля че шампионата за тази година е решен,интерсното ще е догодина ,ако Лоренсо се нагоди и към Хондата ,както към Дукатито ,на Маркез му е спукана работата.
Ще видим.
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 2 Стр. +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users