Club S1 Форуми: Глобата за каране без фарове ще е 50 лева - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 6 Стр. +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Глобата за каране без фарове ще е 50 лева Rate Topic: -----

#51 Потребителят е офлайн   lord_darth_vader Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 04-Dec 06
  • Отбор:Без отбор

Posted 04 September 2012 - 11:30

И аз съм от тези които не одобряват това ново правило за постоянно включените фаровете. Според мен повече пречат отколкото помагат.
Иначе точно тази схема не съм я виждал, но съм попадал на тези данни за монтажа на DRL:
"В правило 87 се определя също така маркировката, която потвърждава, че продуктът е сертифициран като „фар за движение през деня” или дневни светлини. На стъклото на светлините трябва да има буквата „Е”, оградена с кръг. След буквата „Е” следва кодът държавата от Европейския съюз, която е сертифицирала продукта. Обикновено там пише „Е4” , което означава, че продуктът е сертифициран в Холандия. Обозначението за дневни светлини е „00RL”. В близост до знака „Е” трябва да е изписан и номерът на сертификата.

В Правило № 48 е записано как трябва да бъдат монтирани дневните светлини. Външният край на светлините не трябва да бъде на повече от 400 мм. от най-крайния външен ръб на превозното средство. Разстоянието между вътрешните краища на двете дневни светлини не трябва да бъде под 600 мм. или 400 мм., когато общата ширина на превозното средство е под 1 300 мм. Височината от земята трябва да бъде между 250 мм. и 1 500 мм."

Мисля и аз да сложа едни светодиодни светлинки под фаровете и да ги включвам и изключвам с допълнително ключе в купето (например когато включа фаровете да ги изключвам). Мога да направя леко преправяне и да направя светлините като на американският модел. Там (в щатите) за DRL са решили да се ползуват дългите светлини на намалена мощност. При модела на моята кола (Primera P10 която за щатите е Infiniti G20) се ползува втората секция на фара където имам допълнителни дълги. Включват се последователно така че светят по-слабо. Но не искам.

Онзи ден на връщане от морето и аз имах няколко случая да ми присветват отзад. Но при положение че се движа със 140 (максимално разрешената по закон) и изпреварвам колона от няколко тира, не разбирам логиката на това светене и опитите на тези отзад да се качат на бронята ми и/или да влязат в багажника.
0

#52 Потребителят е офлайн   VIVA_FERRARI Икона

• твой съм, како :)
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 09-Oct 05
  • Град:King of Cali
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 05 September 2012 - 13:27

Преглед на мнениетоlord_darth_vader написа на 04 September 2012 - 11:30:

Онзи ден на връщане от морето и аз имах няколко случая да ми присветват отзад. Но при положение че се движа със 140 (максимално разрешената по закон) и изпреварвам колона от няколко тира, не разбирам логиката на това светене и опитите на тези отзад да се качат на бронята ми и/или да влязат в багажника.

Такива просто "не ги бръсна за слива"
1

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 6 Стр. +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic