Club S1 Форуми: ГП на Арагон, Моторланд Арагон 21-23 септември - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ГП на Арагон, Моторланд Арагон 21-23 септември Rate Topic: -----

#1 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 27-May 17
  • Отбор:Без отбор

Posted 19 September 2018 - 10:36

IT`S PAYBACK TIME!

https://enoanderson.files.wordpress.com/2014/09/aragon-2.jpg

Въпреки първоначалните ми прогнози считам, че това състезание е удобен момент Хорхе Лоренсо да се върне към победния път и да донесе четвърта поредна победа за Дукати.
Сега е моментът да покачи още акциите си, защото при един неубедителен старт за Хонда следващата година напрежението върху него ще е по-голямо. Притеснително е, че Лоренсо не може да намери решение как да е бърз с гуми различни от меките смеси soft, като това се видя и в предния кръг с medium, въпреки че се движеше втори, определено се чувстваше некомфортно. А в Хонда ще му се налага да ползва и hard понякога, освен ако пак не успее да нагоди бързо мотора към стила си.
Дано условията на Арагон позволяват използването на меката смес, тогава съм сигурен, че ще отвее конкуренцията. Подиумът би трябвало да е изцяло испански, но кой ще е на него втори и трети не ме интересува толкова, да се нареждат.

И все пак състезание е, така че нищо не се знае, може и първоначалните ми прогнози да се сбъднат. https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

Жорди Торес от Супербайк ще кара на Арагон. Късмет, въпреки че с машината която ще кара и нищожното време за адаптация класиране в зоната на точките ще е голям успех.
0

#2 Потребителят е офлайн   jimthebass Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване
  • Регистриран: 09-Dec 16

Posted 23 September 2018 - 08:45

https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/help.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/drama.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/censored.gif
0

#3 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 24 September 2018 - 19:02

Продължаваме напред.

https://www.gpone.com/sites/default/files/styles/article_big_breakpoints_theme_bootstrap_screen-lg-min_1x/public/images/2018/article/foto/09/MotoGP/14-Aragon/lorenzo1.jpg?itok=RG9lRNx0&timestamp=1537719687
0

#4 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 26 September 2018 - 18:25

Утре трябва да има яснота дали Хорхе Лоренсо ще се състезава в Тайланд . Лоренсо получи окуражаващо съобщение от Марк Маркес, който до голяма степен е виновен за инцидента. Такова мнение изрази в Туитър и австралиецът Трой Корсър, пилот с голям опит най-вече в Супербайк. Кал Кръчлоу пък сподели, че Лоренсо за малко е щял да се приземи върху него. В кръга на шегата аз нямаше да имам нищо против. https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif

След Жоан Зарко, който каза, че не вижда как проблемите в Ямаха могат да бъдат решени Валентино Роси направи поредното си разочароващо излияние относно случващо се в Ямаха. Относно двигателят той заяви:
"Да, пробвах първата версия на двигателя за 2019 г. Но смятам и се надявам, че това не е финалната версия, само малка модификация, защото е много близка. Надявам се те да продължат да работят, защото за мен двигателят е проблем за нас. Трябва да го направят по-добър."

"Обезпокоително е, че обикновено на теста след състезанието в Бърно ние тестваме моделът на М1 за следващата година, но през последните две години това не се случва. Къде е следващият мотор?"

"За съжаление в тестовете ние не пробвахме много неща за следващия сезон"“

"Ние сме в голяма беда относно пасването между гумите и мотора, особено задната гума. Това се опитвам да обясня".

"Но областта в която трябва да се работи не е само една, различни са, електроника, поведение на двигателя".

Маверик Винялес каза след състезанието в Арагон, че има нулева мотивация и очаквания за следващите състезания. Мотивацията на пилотите също ще е сериозен проблем до края.
Роси допълва:
"Ситуацията е трудна, защото цяла година сме в тази техническа ситуация. Особено сега, когато нашите опоненти като Хонда и Дукати, но също и Сузуки правят голяма стъпка. Малко по-бърз съм от миналата година, защото миналата година бях контузен, тази година съм в добра форма и мотора също...Проблемът е, че миналата година финиширах пети, тази година съм осми, а Маркес и Довициозо са с 10 секунди по-бързи. В тази ситуация, понеже сме топ тим е трудно да намираме мотивация просто ,за да сме в топ 10".
0

#5 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 28 September 2018 - 10:38

Засега е ясно, че Хорхе Лоренсо ще се опита да кара в Тайланд. Той ще вземе участие в свободните тренировки и ако не чувства прекалено много болка, ще продължи напред към квалификациите и състезанието.
В социалните медии се появиха снимки как той тренира физически упражнения, макар и с контузен крак.

Междувременно босът на Тех3 Ерве Поншарел заяви, в интервю пред официалния сайт на шампионата, че вярва в потенциала на КТМ. След дългогодишно партньорство с Ямаха Тех3 преминава към такова с КТМ за 2019 г.
Той призна също така, че сезонът не се е развил според желанията му след отличното начало. От друга страна Поншарел каза, че не представянето на Ямаха е повлияло толкова за решението му ( след като то беше взето и по-рано през сезона) , а от тима му просто са били "жадни" за ново предизвикателство.

Макс Биаджи пък за пореден път през последните години изрази увереността си, че Валентино Роси може да стане световен шампион отново, макар и вече в по-напреднала възраст за състезател. Той предупреди другите да внимават, защото всичко е възможно.
В същото време обаче Биаджи заяви, че още от първите състезания този сезон Маркес му се е видял по-силен сравнение с предишните години.
Макс засегна и темата за Дукати, като заяви, че ще им е трудно да задържат сегашното ниво и да повторят резултатите си.
Относно конфликта между Маркес и Роси той направи интересно изказване. Според него винаги всеки ще прави всичко, за да стигне до победата. Естествено има различни лагери и винаги се намират хора които да кажат по нещо. Всичко се преекспонира, като това е част от популярността на MotoGP.
0

#6 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 01 October 2018 - 10:40

График за ГП на Тайланд този уикенд:

Събота, 06.10
08.30 часа - квалификация MotoGP

Неделя, 07.10