Club S1 Форуми: ГП на Австралия, Филип Айлънд, 26-28 октомври - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ГП на Австралия, Филип Айлънд, 26-28 октомври Rate Topic: -----

#1 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 27-May 17
  • Отбор:Без отбор

Posted 25 October 2018 - 13:05

Часови график:

Петък
03.55 Първа свободна тренировка
08.00 Втора свободна тренировка

Събота
03.55 Трета свободна тренировка
05.30 Квалификация

Неделя
03.30 Загрявка
04.00 Състезание в Мото 3
05.20 Състезание в Мото 2
07.00 Състезание в МотоГП

Новини

Хорхе Лоренсо бе изписан от болница, след като претърпя операция на лявата китка,заради увредени връзки във вторник.
В следващите 5-6 дни ще се види как върви възстановяването и ще се разбере дали е възможно Лоренсо да се състезава в Малайзия на 4-ти ноември.
Ако това е невъзможно Хорхе Лоренсо ще се насочи към последния кръг във Валенсия.

Валентино Роси изрази увереност, че може да остави проблемите които съпътстват Ямаха през сезона зад гърба си този уикенд и той, както и съотборникът му Винялес да се борят за място на подиума.

Преди няколко дни главния механик на Марк Маркес - Санти Ернандес изрази интересно мнение, след петата титла на Маркес в кралския клас.
Според него повратна точка през сезона е било състезанието в Аржентина, на Термас де Рио Ондо, когато Маркес на два пъти получи наказание, първо защото двигателят му угасна на старта и след това заради сблъсъка с Роси, като в крайна сметка не можа да вземе точки от състезание в което се очакваше да победи с лекота.
След това обаче последваха три последователни победи в Остин, Херес и Льо Ман, като Маркес си осигури аванс на върха от 36 точки и от там нататък нещата бяха под контрол.
Ернандес идва в екипа на Маркес след първата му титла в клас 125 кубика, а след това двамата като екип печелят още шест. Една в Мото 2 през 2012 г. и още пет в МотоГП.
Ернандес сравнява Маркес с изявения испански тенисист Рафаел Надал, заради това че никога не се предава, поема рискове и дава всичко от себе си, независимо дали състезанието е по вкуса му или не. "Човек който в наистина критични моменти е способен да направи нещо невероятно" , завършва Ернандес.
0

#2 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 15-Dec 16

Posted 26 October 2018 - 19:50

Здравейте,Колеги. По повод пуснатата тема за състезанието този уикенд,напомням с крещящо големи и цветни букви -

ТАЗИ СЕДМИЦА СЕ СМЕНЯ ЧАСЪТ - СЪБОТА СРЕЩУ НЕДЕЛЯ,В 4ч ВРЪЩАМЕ ЧАСОВНИКА С ЧАС НАЗАД. НАПРАВЕТЕ СИ ХУБАВО СМЕТКАТА КОГА ЩЕ СТАНЕТЕ!!!

0

#3 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 28 October 2018 - 18:19

Много каскади,бре,хора!? Не успях да гледам,въпреки,че станах навреме. Имаше технически проблем на канала,който излъчваше.
Чочо,писах ти Лично съобщение. Виж го,моля те!
0

#4 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 28 October 2018 - 19:49

Eй сега успях да открия къде да гледам големия клас. Ами....честно казано от моя гледна точка,ситуацията между Маркез и Зарко съвсем не е състезателен инцидент. По траектория Зарко беше по-напред от Маркез,който изпреварвайки го,минава в ляво и удря задницата си в предната гума на Зарко. И всичко това при положение,че вече е спечелил титлата. Напълно излишно мисля. С тази скорост на правата,Зарко изкара голям късмет,че отлетя в тревата преди всичко. Малко беше уплашен погледа му като го дадоха в боксовете. С това салто можеше да има по-тежки последствия,но слава Богу,здрав е. Малко му разкъсан гащеризона,но....и по-страшни неща е имало. Моторите са бърз спорт и не може да мине без падания,контузии,разкъсани гащеризони. Важното е да са живи и здрави. А аз продължавам да търся къде да изгледам малките класове,понеже живо ме интересува решаването на титлата,за разлика от някои колеги.
https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gif
0

#5 Потребителят е офлайн   Jorge Lorenzo Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 08-Dec 16

Posted 29 October 2018 - 20:47

На баба ти фърчилото!Marc Márquez:Today we were very lucky, we are physically well. Johan Zarco has apologized, great gesture. It’s part of the races.
0

#6 Потребителят е онлайн   Por Fuera Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 27-May 17

Posted 31 October 2018 - 11:08

Аз мисля че Shliopar просто не е видяла инцидента между Зарко и Маркес добре и затова се е получило това недоразумение да твърди, че Маркес е виновен с нещо. Това просто няма как да е нещо друго освен състезателен инцидент. Да не говорим, че Зарко също е известен с рисковите си маневри и е лазил не веднъж по нервите на съперниците си.
Но прави впечатление, че когато Маркес сгреши или е замесен тук във форума винаги се акцентира на това. Всички пилоти са наясно с опасностите, професионалисти са и уважават своите колеги. Маркес е млад и допуска грешки, но и много други са го правили преди него и са имали нечисти маневри. Така че не е редно да се акцентира само на него.

За самото състезание прави впечатление ниската посещаемост - 36,000 в деня на състезанието.
В битката за второто място при пилотите Довициозо взе леко преимущество пред Роси, за сметка на това пък битката при тимовете и производителите се изостри, след силното представяне на Дукати и отпадането на двете заводски хонди.
Значително подобрение в представянето на Дукати на това трасе, Джиджи Дал`Иня няма как да не е доволен, след състезанието той даде доста въодушевено интервю, в което разкри доста неща. Че иска да вкара активно окачване и в серийните мотоциклети на пътя, че иска Дукати в Мото 3 и най-интересното, че тимът ще се опита евентуално да привлече Маркес за 2021 г.
За да завърша темата Дукати да отбележа страхотното представяне на Алваро Баутиста и състоянието на Лоренсо.
Досега Баутиста не бе карал GP 18, а както той самият отбеляза, този мотор е много различен от машината която е карал досега. След трудното начало на уикенда Баутиста направи и лош старт, смъквайки се до 12-то място, за да запише след това най-бърза обиколка ( подобрена впоследствие) , да се задържи дълго време на второто място и в топ 3 , като накрая малко не му достигна, за да изравни класирането си от Льо Ман през 2014 г. - трето място.
Баутиста говори за поведението и мощта на двигателя на GP 18 и акцентира върху важността повече хора зад сцената да работят за теб, а това в един сателитен тим е трудно да стане. В тази връзка Баутиста е доволен, че ще кара заводско Дукати в Супербайк за 2019 г.

Хорхе Лоренсо пък вече е в Малайзия, като ще се повтори процедурата от Япония. Ще стартира в първата свободна тренировка и в зависимост от това как се чувства ще се прецени дали да продължи нататък през уикенда. Ако ли не Микеле Пиро ще го замести в остатъка от сесиите и състезанието.
Също да напиша, че Дукати и Хонда са се разбрали помежду си и Хорхе ще кара Хонда още на първите след сезонни тестове във Валенсия.

Кал Кръчлоу претърпя втора операция след контузията в глезена, получена на Филип Айлънд. На Сепанг, в тима на LCR Honda ще го замести Щефан Брадъл.

Подобно на миналата година Джак Милър тръгна много добре в домашното си състезание, но постепенно се смъкна в класирането. Все пак той спечели при независимите пилоти и влезе в "кошарката".

Андрае Яноне пък показа че е много непостоянен и известна доза наглост. С епизодични силни изяви няма как да се задържи в тим с претенции и няма как той самият да има такива.

Съотборникът му Алекс Ринс е бесен на Винялес за едно бутане по време на състезанието, но особено на Филип Айлънд, където разликите винаги са много малки това е неизбежно.
И в този смисъл прави впечатление как Винялес съумя да се откъсне напред на това трасе и да прекъсне сушата на Ямаха. Постижение достойно за уважение, шапки долу ! С интерес ще се чакат следващите състезания и дали има напредък в Ямаха или това е било един фойерверк.

Не смятам да пускам тема за ГП на Малайзия защото напоследък имам все по-малко време да пиша. Пък и имам РД много скоро след състезанието и искам да избягам малко от интернет, компютри и т.н. Надявам се Хорхе Лоренсо да кара и да ме зарадва с добро представяне.

Давам един линк с торенти за състезанието в Австралия, ако мога да съм полезен, ако не здраве да е.

My link

График за ГП на Малайзия

Петък:

04.55 Първа св. тренировка
09.00 Втора св. тренировка

Събота:

04.55 Трета св. тренировка
06.30 Квалификация

Неделя:

04.40 Загрявка
06.00 Състезание в Мото 3
07.20 Състезание в Мото 2
09.00 Състезание в МотоГП
2

#7 Потребителят е офлайн   Jorge Lorenzo Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Регистриран: 08-Dec 16

Posted 02 November 2018 - 20:10

Преглед на мнениетоPor Fuera написа на 31 October 2018 - 11:08:

Аз мисля че Shliopar просто не е видяла инцидента между Зарко и Маркес добре и затова се е получило това недоразумение да твърди, че Маркес е виновен с нещо. Това просто няма как да е нещо друго освен състезателен инцидент. Да не говорим, че Зарко също е известен с рисковите си маневри и е лазил не веднъж по нервите на съперниците си.
Но прави впечатление, че когато Маркес сгреши или е замесен тук във форума винаги се акцентира на това...........

Ами Шльопър /редакция на Администратор!!!/ да си отваря очите, а за другото, основния мотив е, че търговеца на уамана има интерес да се топят хонда и останалите марки.

This post has been edited by IndyCART: 12 November 2018 - 19:37

0

#8 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 02 November 2018 - 21:43

Jorge Lorenzo, нищо лично към Вас,но когато постъпих в този нов форум,останах с впечатление,че Десо призова към НЕобиждане. Фактът, че коментирате видяното или не от мен не е проблем, но начинът,по който НЕ сте прочел името,с което съм се регистрирала,ме обижда. А и начина,по който го пишете ми прави впечатление. И не,не съм шопар,а Шльопър,ако толкова искате на български да го напишете. Ако аз Ви нарека Джей Ло,както наричахме в стария форум с обидния една персона от моторния спорт,в предвид,че сте се регистрирали с неговото име, сигурно ще ми бъде направена забележка. Както и да е. Ще приема,че Ви се яде свинско и заради това мислите за някакви шопари.
Колкото до мнението на Por Fuera, гледах нееднократно момента на сблъсъка,но да щом така искате,нека да е състезателен инциден,когато някой те изпреварва,да му влезеш с тая скорост в траекторията. Е,както и да е. Оставям Ви и правото на размисъл защо толкова често Маркез присъства толкова често в коментарите свързани със състезателни инциденти. Доли не е заради това,че той е човека,който най-често и най-нагло се блъска в другите,а и най-безцеремонно.
Освен това,виждам сякаш някакъв БЕЗинтерес към състезанията,след момента,в който стана ясен шампиона за тая година. Последното казано не се отнася за рожденика. Por Fuera, имах натоварен сезон и Благодаря искрено за това,че ме отменихте в заниманието по пускането на теми. Сега Ви пожелавам весел празник и....ще се постарая да пусна новата тема,защото стартът чука на вратата.
Поздрави на всички и безаварийно! А за това кой какво видял - всеки има своя субективна истина,всеки гледа с различни очи. Така е навсякъде и във всичко. Бъдете здрави!
0

#9 Потребителят е офлайн   Shliopar Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване

Posted 02 November 2018 - 23:56

А дали е на баба ми хвърчилото,или на дядо ти кормилото.....тва вече е въпрос да дълги дискусии, НЕводещи до нищо съществено! Мисля,че рогата започнаха да се показват и да става ясно кой кой е. Колкото до уважението и приличния тон.....не гледам някой да се опитва да упражнява контрол. Лично аз за себе си се старая да спазвам все още добрия тон,но не знам до кога ще е тая идилия и толерантност към някои хора.https://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gifhttps://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gif
0

#10 Потребителят е онлайн   IndyCART Икона

• Втори пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 08-Dec 03

Posted 12 November 2018 - 19:41

Преглед на мнениетоShliopar написа на 02 November 2018 - 23:56:

Колкото до уважението и приличния тон.....не гледам някой да се опитва да упражнява контрол. Лично аз за себе си се старая да спазвам все още добрия тон,но не знам до кога ще е тая идилия и толерантност към някои хора.

Тъй като в последно време имам доста ограничени времеви възможности да посещавам този форум, моля за нередности, неспазване на добрия тон и всичко, което притеснява някого да ми съобщавате на лични съобщения!
И да, някои хора имат вече по 1 черна точка! Защо? Да си прочетат отново писаниците и може и да се сетят.
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users