Начало BG спорт Рекордни за сезона 54 заявки за Писта Стара Загора

Рекордни за сезона 54 заявки за Писта Стара Загора

4910
0

54 пилоти са подали заявки за участие на Писта Стара Загора, 3-и кръг от Националния шампионат на Затворен маршрут. Надпреварата ще се състои идния уикенд (26-27 септември) на добре познатото трасе на пътния възел от СБА към кв. Зора.

Във висшия клас Макси заявките са 9. На линия е шампионът за последните 3 години и победител в първите два кръга на Дракон и в София Константин Маршавелов от екипа на КА-2 Рейсинг с добре познатия автомобил Мицубиши Лансър Ево 10.

Очаква се най-сериозните му конкурентни да са Пламен Камбуров с Мицубиши Лансър Ево 9 (ЛВ-Авто Рейсинг) и Илия Царски (Мицубиши Лансър Ево 9) от Автоцар Рали Сервиз. Ще карат още Камен Василиев също от КА-2 Рейсинг с Мицубиши Лансър Ево 10 и Румен Киров със Субару Импреса.

В серия Туринг има 11 заявки. Там втора победа за сезона ще гони Иван Влъчков с Хонда Сивик от АСК ДАМАСЦЕНА-Казанлък. Той имаше технически проблем в предния кръг в София със скоростите и завърши едва 5-и. Сега Влъчков ще гони първото място на трасето, на което има 3 поредни успеха.

Иван ще има сериозна конкуренция в лицето на Кольо Карастоянов също от АСК ДАМАСЦЕНА-Казанлък, Косю Йорданов с Рено Меган (GREEN FOX MOTORSPORT), Стоян Апостолов с Хонда Сивик и неговият съотборник в Елена Тим Стоил Неков.

Най-много по традиция са заявките в серия Спорт – цели 23. Тук много пилоти ще са с амбиции за място в челото – победителят от първите 2 кръга Йордан Методиев (Дианел Рейсинг), Александър Димитров-Пъчката (Green Fox Motosport), Кристиян Христов (Ефко Рейсинг Казанлък), Александър Антов (Green Fox Motosport), Деян Куманов и Динко Монев от АСК Стара Загора.

За Купа Лада заявките са 11. Фаворити са Иван Лишев (СКА Диамо) с ВАЗ 2101 и шампионът Огнян Патенов (ЛВ-Авто Рейсинг) с ВАЗ 2101.

11:00ч. Откриване на състезанието
14:30ч.- Обявяване на резултатите и награждаване на победителите по групи и отборно