Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Вурц доволен от представянето си в Монако

Вурц доволен от представянето си в Монако

53
0

Алекс Вурц е невероятно щастлив, че успя да финишира в зоната на точките в Монте Карло.
###
Алекс Вурц е невероятно щастлив, че успя да финишира в зоната на точките в Монте Карло, но същевременно съжалява, че Гран при на Монако приключи.
За последен път австриецът спечели точки в Гран при на Сан Марино през сезон ’05. Седмото му място в Монако му осигури дванадесета позиция във временното класиране за 2007 г.
“Малко съм разочарован, че състезанието свърши. Обичам надпреварата в Монако и затова изкам да продължава вечно. Беше прекрасен следобед. За мен бе критично, когато въртях обиколки и трябваше да задмина Бътън и Барикело към средата на състезанието и после, когато държах Райконен зад себе си в края на надпреварата”, каза Вурц.
От своя страна техническият директор на Уилямс Сам Майкъл заяви, че Алекс Вурц е карал твърдо по време на състезанието и в крайна сметка е взел точки. Според него болидът на екипа е бил изключително надежден.