Начало Други Volvo Cars с първи екологично неутрален завод в Европа

Volvo Cars с първи екологично неутрален завод в Европа

71
0

Заводът за двигатели в шведския град Шьовдестана първият екологично неутрален производствен център на Volvo Cars, след като премина на отопление от възобновяеми източници от 1 януари 2018 г.

Шьовде е първият завод на Volvo Cars, който получи статут на екологично неутрален – важна част от стратегията на Volvo, която включва всички производствени операции на компанията да бъдат екологично неутралнидо 2025 г. Шьовде е и един от малкото екологично неутрални автомобилни предприятия в Европа изобщо.

„Повишаването на енергийната ефективност е основен приоритет за нас и затова се стремим да получаваме енергията, която ни е необходима в работата, от възобновяеми източници“, заяви Хавиер Варела, старши вицепрезидент Производство и логистика във Volvo Cars.  „Постижението на Шьовде е важна част от нашите глобални усилия да намалим вредния отпечатък върху околната среда. За нас е удоволствие да бъдем лидер в автомобилната индустрия, която се стреми към екологично неутрално производство“.
Според новото споразумение между Volvo Cars и доставчиците, енергията за Шьовде вече ще бъде добивана от изгаряне на отпадъци, био маса и био горива. Още от 2008 г. електроенергията в Шьовде, както и в останалите европейски заводи на компанията, се произвежда от възобновяеми източници.
„Това е важна крачка, с която се гордеем, както в Шьовде, така и във Volvo Cars като цяло“, заяви Стюарт Темплар, директор Устойчивост. „Опазването на околната среда е сред основните ни ценности. Заедно със стратегията за електрификация на всеки нов Volvo модел от 2019 г., екологично неутралните производствени операции значително ще намалят въглеродния отпечатък, в подкрепа на глобалните усилия за борба с климатичните изменения“.
Volvo Cars непрекъснато търси иновативни начини за развитие на екологичната си стратегия за 2025 г. През 2016 г. например производственият център в Гент, Белгия, представи нова система за централно отопление, която намалява въглеродните емисии с 40%, спестявайки 15 000 т СО2 годишно.