Начало Рали 10 стартират, 5 финишират в рали-спринт „Вида“

10 стартират, 5 финишират в рали-спринт „Вида“

115
0

Рекорд след рекорд жъне българския автомобилен спорт. Във втория кръг от шампионата на рали-спринт във Видин, стартираха 10 екипажа и финишираха половината – 5. Победата спечелиха Иван Иванов – Румен Иванов (Жико Моторспорт) със Субару Импреза. Те изпревариха само с 0,570 сек. Цветомир Русев и Иван Данков със Сузуки Суифт.

Рали-спринт „Вида“ изравни рекорда по най-малко стартирали автомобили в рали „Средна гора“ 2014 – 10, сега на площад „Бдинци“ в града пристигнаха 5 коли. Все пак по трасето имаше емоции, за разлика от споменатото състезание преди две години, когато 10те участници се возеха и триумфално финишираха.  Може би видинското състезание ще влезе в историята като надпреварата с най-много отпаднали – 50%. И това за състезателна дистанция от 32,8 км!?

Първи отпадна победителят отпреди две седмици Константин Щерев (ЕФКО Рейсинг Тим) със Субару Импреза. Той катастрофира още на първия етап Синаговци, като мина през таван. За щастие той и навигаторката му Ани Папазова са невредими, въпреки че бяха откарани в болницата за контролен преглед.  Следващите отпаднали на същия етап са Ани Ванков и Александър Стайков (Старт Н-риводол) с Ауди S1. Писле приключиха участието си Ивайло Цветков – Щерю Тодоров (Жико Моторспорт) с ВАЗ 2106, победителят от 2015 г. Васил Василев и Янко Якимов (Жико Моторспорт) с Лада 2108, а след това и Мирослав Маринов – Евгени Иванов (Форд-България) с ВАЗ 2108.

Така победата бе за Иван Иванов, а Русев остана втори. Трети стана Момчил Младенов – Александър Петков (Казанлък Моторспорт) с ВАЗ 2107 на 15,436 сек. Четвърти са Петър Поломски и Иван Георгиев със Ситроен Саксо на 1:16,600, а пети и последен е дуетът Марко Стойчев и Йордан Батаклиев със същия автомобил на 1:19,040. Марко все пак имаше късмет за финишира, защото такъв му липсваше преди две седмици в Казанлък. Първият специален етап спечели Васил Василев, втория и третия – Иван Иванов и в 4-ия – Грамада, най-бърз бе Цветомир Русев. Точно на него Иванов и Поломски имаха проблеми с автомобилите си, но все пак завършиха.