Начало Рали Ал-Атия увеличава преднината си след четвърта етапна победа

Ал-Атия увеличава преднината си след четвърта етапна победа

32
0

Насър Ал-Атия определено доминира в рали Дакар през тази година. Катарецът вчера спечели своя четвърти етап със своето Mini, подготвено от екипа на X-Raid и увеличи преднината си пред Жинел де Вилер. Ал-Атия успя да спечели повече от четири минути от преминаването от Калама до Салта спрямо своя най-сериозен съперник и така авансът му вече е почти половин час. Трети пък остава съотборникът на Де Вилер в Тойота, Ал-Ражи.

Надпреварата пък приключи тотално за миналогодишния победител Нани Рома, който катастрофира и се превъртя през таван, за радост без последствия за него и съотборника му Мишел Перен.

При мотоциклетистите пък Марк Кома с КТМ продължава да води след като завърши вчерашния етап втори зад Хуан Бареда Борт. Испанският пилот на Хонда обаче няма шансове за победа, след като трябваше да се бори с технически проблеми и изгуби водачеството си от първата седмица. Неговият съотборник Пауло Гонсалвеш пък загуби две минути във вчерашния ден спрямо Кома и изоставането в генералното класиране е повече от 7:30 минути.

При камионите пък три дни преди края води Айрат Мардеев. Мардеев загуби близо минута във вчерашния етап срещу своя съотборник в Камаз, Едуард Николаев, но продължава да води в генералното класиране с повече от 13 минути.

Рафал Зоник пък вече диша по-спокойно след отпадането на Игнасио Касале при АТВ-ата. Въпреки че завърши едва четвърти вчерашния етап, полякът каращ Ямаха води с почти три часа пред Йеремая Гонзалес Фериоли, също с Ямаха. Втора етапна победа пък записа Нелсон Аугусто Санабрия.