79
0
Галин Стайков

Младият български талант Галин Стайков стана част от екипа на Лотус Рейсинг Картс. 14-годишният българин ще се състезава в югоизточната картинг зона и с лимитирана KF програма през 2013 г.

Младежът вече получи подкрепа от страна на екипа – заедно с него през последния състезателен уикенд от националния картинг шампионат във Варна бе механик от екипа на Лотус във Формула 1. Ситуацията бе доста напрегната, след като моторът му се повреди в петък и работеше нормално само в 3 до 5 обиколки, след което драстично губеше мощност.

В края на съботата бе решено Стайков да не се състезава в неделя. Моторът обаче бе поправен от представителя на Ротакс и той кара на другия ден, давайки второ най-добро време в състезанието. То обаче не бе достатъчно за по-предно класиране с оглед последната му позиция в стартовата решетка и спецификата на пистата.