Татяна Калндерон направи успешен тест за екипа на Заубер на пистата Фиорано в Италия. Колумбийката, която стана изпитател на тима, кара в изминалите 2 дни на уикенда болида от 2013 г. и според екипа се е представила отлично.
Миналия месец Калндерон кара и тазгодишния автомобил на тима в Мексико след Гран при уикенда в F1 в един от т.н. филмови дни на екипа.
Сега Татаня направи цели 202 обиколки, 112 от които вчера, като се фокусира върху състезателни и квалификационни симулации. Най-доброто и време за двата дни бе 58.802 сек.
„Беше още един интересен ден на тестове, каза Калдерон. – Като цяло изминалите 2 дни бяха много полезни за развитието ми, като натрупах ценен опит. Тимът свърши страхотна работа в подготовката, като аз се чувствах удобно в колата и на трасето.“
Day 2
329Km
Fiorano, Maranello
112 laps
Una experiencia increíble, gracias @SauberF1Team por dos días inolvidable![]()
An absolute incredible experience! It’s been a pleasure to work with all the @SauberF1TeamCiao Maranello, Grazie
pic.twitter.com/u3IdkRkbwM
— Tatiana Calderon (@TataCalde) November 18, 2018