Начало Картинг И във Варна сезона за картинг е открит

И във Варна сезона за картинг е открит

46
0

На първи април Картинг писта Варна откри новият сезон с нови интересни предизвикателства за всички фенове на картинга. Бе представен новият регламент на любителския шампионат VARNA GRAND PRIX, на който направиха test drive финалистите от Големия финал през 2005г, Участниците бяха 17, разпределени в 2 сесии, те караха в две квалификации – в нормална и в обратна посока по 6 обиколки. След приключване на квалификациите се направи класиране за всяка серия по сбора на общото време на състезателите в квалификациите в нормална и обратна посока. Броя на участниците, стигнали до финала, бе 8.

Победители в този нулев кръг на люб.шампионат Varna Grand Prix, станаха

1 място – Георги Маринов

2 място – Валери Василев

3 място – Ивайло Михов

На картинг пистата се състоя и още едно състезание – отборно под името “Всеки е пилот”, което беше и изненадата за деня. На него участваха клиенти, изтеглени чрез жребий, журналисти и рекламодатели.

Състезанието се състоеше от 7 отбора с по трима пилота в отбор, в три сесии, като след всяка сесия се извършваше смяна на пилотите от техните съотборниците.

На прага на новия сезон организаторите на Картинг писта Варна наградиха своите партньори за успешно сътрудничество през изминалия сезон 2005:

8. Програма море

НАГРАДАТА ”УСПЕШНО СЪТРУДНИЧЕСТВО В PR- МЕРОПРИЯТИЯ И СЪСТЕЗАНИЯ”

1. Фикосота

2. Пикадили

3. пицарии Годзила

И специалната награда за “Най- бърза обиколка през 2005г” бе връчена на Георги Маринов/победител в нулевият кръг на Varna Grand Prix/.

А на всички присъстващи на откриването на сезона, организаторите подариха по 5 безплатни обиколки.

Наградите за победителите от двете състезания “Varna Grand Prix” и “Всеки е пилот” бяха осигурени от: