Начало Картинг Йордан Пенчев спечели втория кръг на Lotus Sofia Auto-Kart

Йордан Пенчев спечели втория кръг на Lotus Sofia Auto-Kart

262
0
Йордан Пенчев (номер 4) бе над всички на писта Красна поляна; снимки: Каролина Шулейевска

Подновеният национален любителски шампионат по картинг Lotus Sofia Auto-Kart Championship проведе своя втори кръг за 2020 г. в събота, 4 юли. Това се случи на картинг писта Красна поляна в София, предава auto-kart.com.

Надпреварата бе спечелена от състезателя на Shadow Kart Team Йордан Пенчев. Шампионът за 2016 г. постигна едно трето и две първи места в трите манша от състезанието. С него на подиума се качиха още Калоян Костадинов и Данаил Варсано, като за Калоян това бе първи подиум и първи трофей в шампионата.

Битката между Николов (№3), Варсано, Пенчев (№4), Маринов (№5) и Барболов (№8), започнала малко след старта на втория манш и продължила чак до финала

Първият манш бе спечелен от потеглилият начело Калоян Костадинов. Той стартира добре и не бе настигнат от неговите конкуренти, които водеха ожесточена борба за останалите позиции в челото.

В крайна сметка след първите 9 спринтови обиколки, на финала на първи манш след Калоян се наредиха Данаил Варсано (Lotus SF), Йордан Пенчев (Shadow Kart Team), Борис Барболов (Lotus SF), Никола Николов (Shadow Kart Team), Тома Маринов (Pro Racing Team), Цветелин Андреев и Росен Цолов.

Финалът на третия манш за позициите от трето до шесто място – Николов пред Маринов, Барболов и Варсано

Във втория манш сериозната битка в челото продължи, като този път най-бърз от всички бе Йордан Пенчев.

След него останаха Данаил Варсано, Никола Николов, Борис Барболов, Тома Маринов, Калоян Костадинов, Цветелин Андреев и Росен Цолов.

Третият манш бе спечелен отново от Пенчев, като по този начин той си осигури и победата в състезанието. Втори завърши Калоян Костадинов, което го нареди на второто място в състезанието, а Никола Николов успя да удържи по-бързите Маринов, Барболов и настигналия ги Варсано в края на манша. Седми и осми завършиха Андреев и Цолов.