Начало Избрани Льоклер: Болидът бе труден за каране. Хамилтън: Посоката на вятъра и температурата...

Льоклер: Болидът бе труден за каране. Хамилтън: Посоката на вятъра и температурата промениха баланса

Шарл Льоклер
Шарл Льоклер; снимка: Ферари

Пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Люис Хамилтън се класираха седми и осми в квалификацията за Гран при на Австралия. Почти единодушната реакция след финала на сесията на пистата Албърт парк бе, че от Скудерията се очакваше повече.

„Нямаше какво повече да извлека от болида. Беше доста труден за каране. Малко по-назад сме от очакваното при пристигането си в Мелбърн. След вчерашния ден имахме надежди за нещо малко по-добро“, заяви Льоклер

„Сигурен съм, че колата има потенциал, но днес не бяхме в точния работен прозорец. Аз го усетих, вие го видяхте. Можех да се справя по-добре в първата си бърза серия, във втората – не. Автомобилът се промени много между Q2 и Q3. В Q3 в нито един момент не се чувствах напълно комфортно“, продължи Льоклер.

„Представянето от сутринта не бе като вчерашното. Мисля, че знам какво се обърка, но трябва първо да видя данните. Ние направихме правилното нещо и се наложи да загубим известна скорост. Беше точното решение, но няма да навлизам в подробности“, допълни Льоклер.

Хамилтън, който се завъртя в Q2, каза, че е доволен от прогреса си през уикенда.

„Като цяло се чувствам добре. Усещането на пистата бе добро. Мисля, че това бе важно, тъй като всичко ми се случва за първи път (с Ферари) този състезателен уикенд. Имаше много работа, за да се адаптирам към болида. Всичко е много по-различно от нещата, които съм изживял в миналото. Но е интересно. Не очаквах да сме… Колко? 8 или 9 десети от секундата назад днес, но със сигурност имаме много данни за анализ“, коментира Хамилтън.

„С използвани гуми темпото бе добро до последния завой. С новия комплект нещата също вървяха прилично, но в един момент посоката на вятъра и температурата се промениха и балансът напълно се измени. Разликата беше като между ден и нощ“, продължи Хамилтън

„Не е изненадващо, че Шарл е пред мен. Той е в отбора от 7 години. Познава колата. Не точно новата, но основните характеристики на болидите на екипа, както и инструментариума и всичко останало, което аз още уча. Доволен съм, че съм толкова близо до него в първата ни квалификация като съотборници. Сега ще наведем глави и ще започнем да работим, за да открием защо не сме на нивото на екипите в челото. Утре надпреварата ще е предизвикателство. Никога не съм карал този автомобил на дъжд и дори не знам какви са настройките за такива условия. Сега трябва да отида да ги разгледам и науча, а утре ще продължа да уча“, добави Хамилтън.

Шефът на Ферари Фредерик Васьор каза, че SF-25 бе близо до Макларън в първите два квалификационни сегмента

„Загубихме темпо в Q3. Просто не свършихме достатъчно добра работа. Ако погледнете третия сектор на Макларън, ще видите колко назад бяхме. Но не смятам, че 0,7 сек е реалната разлика. Дали се надявам на дъжд утре? Като стартираш от седмо и осмо място на грида се надяваш на хаотично състезание. Дъжд може да помогне, но същевременно съм уверен, че сме в състояние да наваксаме и на сухо. Дългата ни серия в петък бе конкурентна“, коментира Васьор.