Начало Картинг Любителски шампионат по картинг „ШУМЕНСКО OPEN 2006”

Любителски шампионат по картинг „ШУМЕНСКО OPEN 2006”

60
0

Месечен Финал за април
Николай Алексиев спечели първият месечен финал на Любителския шампионат по картинг на писта „Лаута”. Във финала той остави зад себе си Димитър Чавдаров и Христо Пелтеков. В месечната надпревара участваха 17 човека, които през изминалия месец регистрираха най-бързи обиколки на „Лаута”. Победителят за месец април получи предметни награди от Карлсберг България – официален спонсор на първенството по картинг и уикенд за двама в хотел „Белмонт” Пампорово. Рекордът за най-бърза обиколка в състезанието постигна Антон Алексиев, който завъртя 870-те метра на пистата само за 00:53.217 мин. Тримата победители получават правото да участват в Големия финал на любителския шампионат, който ще се проведе в края на сезон 2006. От тази година станалият емблематичен за картинг пистата в Пловдив любителски шампионат има нов регламент. Квалификациите са в нормална и обратна посока, а класирането за финала става по общото време от двете квалификации.
Всички участници в месечни финали на писта „Лаута” от 2006 година ще получават лиценз D от Българската Федерация по картинг спорт, който им дава статут на лицензиран пилот любител.

Месечен финал за май
Росица Моралиева спечели месечния финал за състезанието Май в Любителския шампионат на Картинг писта „Лаута”. Още в квалификациите тя даде сериозна заявка за първото място, след като спечели две етапни победи и показа много добри резултати. След нея на стълбичката на победителите се наредиха Делян Генов и Стефан Стоев.
В месечната надпревара участваха 19 човека, които през изминалия месец регистрираха най-бързи обиколки на „Лаута”. Победителката за Май получи предметни награди от Карлсберг България – официален спонсор на първенството по картинг и уикенд за двама в хотел „Белмонт” Пампорово. Тримата призьори за месец Май се класираха и за Големия финал, който ще се проведе в края на сезон 2006.
Всички участници в месечни финали на писта „Лаута” от 2006 година получават лиценз D от Българската Федерация по картинг спорт, който им дава статут на лицензиран пилот любител.
Следващият кръг на надпреварата е на 2 юли от 10:00ч.

1 7 Росица МОРАЛИЕВА 8 00:53,799
2 2 Делян ГЕНОВ 8 00:55,236
3 1 Стефан СТОЕВ 8 00:55,706
4 4 Николай ГЮРОВ 8 00:56,742
5 3 Михаил ДЖУРОВ 8 00:56,881
6 9 Веселин ИГНАТОВ 8 00:55,997
7 5 Любомир ИВАНОВ 8 00:55,163