Начало Рали Патронели с поредна етапна победа

Патронели с поредна етапна победа

38
0
Буд,Себастиян Хюсеини

И в четвъртия ден от надпреварата при АТВ-ата в рали Дакар Маркос Патронели продължи да доминира. Аржентинецът определяше темпото в дългата 289 км отсечка и записа нова етапна победа. На финала Патронели завърши с преднина от 9:48 мин пред Себастиян Хюсеини, който продължава да е основния противник на аржентинеца в своето първо участие в рали Дакар. С резултатите от четвъртия ден преднината на Патронели пред Хюсеини вече е малко над 14 минути.

Останалите пилоти завършили четвъртия етап в топ 5 бяха Лукас Ласкавиеч, Рафал Зоник и Томас Мафей. Зоник е на трето място в общото класиране, но на повече от час зад водача. Мафей пък успя да се пребори с проблемите си от третия ден, но е едва 11-и. От челната група отпадна и Гастон Гонзалес, който загуби много време в дюните.