Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Перес и Окон изведоха новия Форс Индия до 7-ото място при отборите

Перес и Окон изведоха новия Форс Индия до 7-ото място при отборите

56
0
Естебан Окон,Форс Индия

Силното каране на Серхио Перес и Естебан Окон в Гран при на Италия на Монца изведе нови тим на Форс Индия до 7-ото място в класирането при конструкторите.

След смяната на собствеността тимът загуби всички точки при конструкторите си до 12-ия кръг. Сега обаче само за 2 кръга спечели 32 т. и е пред Уилямс, Заубер и Торо Росо.

В последния кръг Окон и Перес финишираха 7-и и 8-и, а след дисквалификацията на Ромен Грожан от Хаас се придвижиха с по 1 място напред. За Серхио класирането е страхотно с оглед на 14-ата стартова позиция. Тя дойде след недобрите сметки на тима какво време ще му бъде достатъчно да премине първата част на квалификацията.

„Доволен съм от спечелените точки, каза Перес. – Особено имайки предвид, че стартирах много назад в решетката. За жалост трябваше да карам със сериозни повреди по колата през цялото състезание. Борех се с Кевин, като той премина напряко през шикана, след като го бях изпреварил.

Не му беше казано да ме пусне, но аз успях да бъда до него в първия Лесмо. Той не ми остави достатъчно място и аз трябваше да мина изцяло отвътре. В такъв бърз завой винаги щеше да се получи контакт и той причини сериозни щети по колата ми. Имах много недозавиване и беше трудно състезание след това.“

Окон също остана доволен от класирането си, като обясни, че е успявал да се грижи за гумите си, което в края му е помогнало да доближи Грожан, но не и да го изпревари. Това обаче остана без значение, след като Ромен беше дисквалифициран.“

Шефът на тима Отмар Шафнауер добави: „Колата ни беше силна от началото на тренировките, и въпреки че не постигнахме максималния резултат в квалификацията, завършихме и с двете коли дълбоко в зоната на точките. Стратегията да вкараме и двете коли късно в бокса за смяна на гуми проработи добре, като в края имахме предимство по отношение на гумите спрямо другите.“