Начало Картинг Тодор Батков вика за сина си на картинг в Пловдив

Тодор Батков вика за сина си на картинг в Пловдив

187
0

Собственикът на Левски Тодор Батков изживя поредната радост в последните седмици. След успехите на „сините” на футболния терен вчера синът на Батков, който носи и неговото име Тодор, се справи блестящо, пилотирайки картинг на писта „Лаута” в Пловдив. Малкият Тодор Батков завърши на второ място в месечния финал за август и през ноември ще има възможност да участва в годишната надпревара измежду 20-те най-добри пилоти на Картинг писта „Лаута” с награда за победителя на стойност 1000 лева. 13-годишният пилот отвя конкуренцията на полуфинала, а във финалното каране направи уникално двойно изпреварване в последната обиколка и се измъкна на втора позиция. Под аплодисментите на баща си младата надежда на картинг спорта остана само на секунда зад победителя Антон Алексиев, като постави рекорд за най-бърза обиколка в състезанието от 53,58 секунди. Тодор Батков-младши има навъртяни около 500 обиколни на писта „Лаута”, като е преминал през всички школи организирани на нея. Младокът има завоювани още няколко отличия на картинг пистата, сред които и първо място в състезание с професионални рали пилоти участващи в рали „Хеброс” в началото на август.