Начало Рали Васил Василев спечели рали спринт Вида

Васил Василев спечели рали спринт Вида

90
0

Шампионът в рали кроса за 2013 г. Васил Василев с навигатор Янко Якимов (Жико-Моторспорт) с Лада Самара спечелиха рали спринт Вида 2015 г. Това е първа победа на двамата, в първия кръг от шампионата.

Василев спечели две от четирите отсечки в спринта, като бе с 18.8 сек. по-бърз от варненския деут Станислав Владимиров и Чавдар Събев с Опел Астра. Екипажът имаше проблеми, тъй като в първите две от 4-те отсечки остана без хидравлика.  Въпреки това Владимиров бе първи и втори в следващите две. Трети в класирането бе тандемът Иван Иванов и Румен Иванов (Жико-Моторспорт) със Субару Импреза WRC STi, които останаха на 25.9 сек. Според пилота, те са могли да станат втори, но са имали проблем със спирачките.

Така Василев има два спечелени етапа, Владимиров – един, а на суперспециалния в панаирния град на Видин с дължина 2.92 км, първи стана ветеранът Валери Григоров (Жико-Моторспорт) с Ауди S2. От стартиралите 14 коли, до финала достигнаха 11.