Начало MotoGP Маркес начело след днешните тренировки в Австрия

Маркес начело след днешните тренировки в Австрия

93
0
Марк Маркес
снимка: Дукати

Марк Маркес оглави класирането след днешните тренировки в Австрия. Пилотът на Дукати записа най-добрата обиколка за 1:28.177 мин. Втори и трети завършиха Педро Акоста (КТМ) и Франческо Баная също с Дукати.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Публикация, споделена от MotoGP™ (@motogp)

Австрия е домакин на 13-тия кръг за сезон 2025 в MotoGP. Състезателният уикенд се провежда на пистата Ред Бул Ринг с дължина 4.348 км и разположена близо до град Шпилберг в провинция Щирия. Гран при на Австрия слага началото на втората половина на кампанията в кралския клас.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Публикация, споделена от MotoGP™ (@motogp)

Този уикенд не участва Сомкиат Чантра. Пилотът на LCR Хонда продължава възстановяването си от операция на коляното. От тима на Лучо Чекинело избраха да не слагат заместник на тайландеца.

Времето преди началото на откриващата уикенда тренировка в Австрия беше сухо и слънчево. Температурата на въздуха беше 23 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 32. Нямаше вероятност за валежи по време на сесията.

Маркес спечели първата свободна тренировка за Гран при на Австрия. Пилотът на Дукати търси първа победа на Ред Бул Ринг и е фаворит за продължи серията. Зад него се класираха Баная, Безеки, Алекс Маркес и Морбидели. Двукратният световен шампион спечели последните три издания на Гран при на Австрия, както и спринтовете. Специалист гост в Ред Бул беше Кейси Стоунър.

Условията преди началото на втората петъчна тренировка в Австрия бяха още по-добри. Температурите на въздуха и асфалта се покачиха с няколко градуса. Отново нямаше вероятност за дъжд. След края на тази сесия щеше да се определи кои пилоти щяха да се класират директно за втория сегмент на квалификацията

Баная водеше колоната след преполовяване на втората петъчна тренировка за Гран при на Австрия. Зад него се намираха Марини, Маркес, Куартараро, Алекс Маркес и Акоста. На пистата беше развят червен флаг заради няколко инцидента, които нанесоха поражения на предпазните ограждения.

След кратко прекъсване сесията беше възобновена. Маркес в крайна сметка записа най-доброто време и е фаворит за утрешната квалификация. Зад него се наредиха Акоста и Баная.

Четвърти и пети завършиха Алекс Маркес (Грезини Дукати) и Раул Фернандес (Тракхаус Априлия), следвани от Жоан Мир с Хонда и Франко Морбидели (VR46 Дукати). Топ 10 допълниха Йохан Зарко (LCR Хонда), Фермин Алдегер (Грезини Дукати) и Брад Байндър с КТМ.