Начало MotoGP Дал’Иня призова Дукати да не изпада в паника

Дал’Иня призова Дукати да не изпада в паника

75
0
Джиджи Дал'Иня
снимка: Мишлен

Джиджи Дал’Иня призова Дукати да не изпада в паника. Италианецът призова марката „да продължи да работи усърдно“, след като трудното начало на сезона, което продължи и в Бразилия.

Дукати започна сезон 2026 като фаворит. Италианският производител доминира от 2022 г. насам и спечели последните четири шампионата при пилотите.

Марката показа добро темпо по време на тестовете в Малайзия и в началото на тези в Тайланд. Но в последния ден изпитания Марко Безеки и Априлия бяха много бързи и счупиха рекорда на пистата край Бурирам.

Дукати записа много труден старт на сезон 2026 в Тайланд. Марк Маркес отпадна заради спукана гума, докато Франческо Баная остана едва девети. Марката от Болоня нямаше нито един представител, което се случва за първи път от сезон 2021 насам и прекъсна серия от 88 старта

Ситуацията в Бразилия беше малко по-добра. Маркес спечели спринта, следван от Ди Джанантонио, който кара за VR46 Дукати. Очакванията бяха двамата да се борят за победата и в основната надпревара на пистата край Гояния.

Това обаче така и не се случи. Двамата водеха битка, но за третата позиция. Същевременно Марко Безеки и Хорхе Мартин записаха двойна победа за Априлия.

В момента Ди Джанантонио е най-добре класиралият се пилот на Дукати в общото класиране, на 19 точки зад Марко Безеки. Същевременно докато действащият световен шампион Марк Маркес изостава с 22 точки от върха.

Генералният мениджър на Дукати Джиджи Дал’Иня определи Гран при на Бразилия като уикенд „под очакванията.“ Той обаче призова екипа да не изпада в паника още на този етап от сезона.

„Новите писти винаги са изпълнени с несигурност, особено що се отнася до техническите настройки и сложното управление на гумите и ресурсите в безмилостния ритъм на състезанието. Предизвикателствата се усилват от съперници, които са по-конкурентни и стабилни от всякога“, написа Дал’Иня.

„За нас това се оказа Гран при под очакванията, в контраст с блестящата квалификация. Там си осигурихме полпозишън, последван от победа в съботната спринт надпревара.“

„Въпреки това е наложително да усъвършенстваме някои аспекти и да продължим да работим усърдно. Ще пазим търпение и хладнокръвие, без да се поддаваме на паника. Трябва да се съсредоточим върху това да възвърнем характерната за нас игра и конкурентоспособността, необходима, за да „заредим с енергия“ целия отбор.“

Дал’Иня похвали „огромната решителност“ на Маркес да спечели спринта и да завърши четвърти в състезанието, „въпреки че е имал проблеми с темпото и не се чувстваше напълно уверен на мотора“. В същото време генералният мениджър на Дукати разкритикува „ грешката на Баная в квалификациите“, която го остави на 11-то място на стартовата решетка

„Марк се сблъска с необичайни за него трудности. Той караше дефанзивно, тъй като имаше проблеми с темпото и не се чувстваше напълно уверен на мотора“, каза Дал’Иня.

„Въпреки това той прояви огромна решителност, карайки агресивно, за да извлече и последната капка потенциал. Дори типичната за шампион издръжливост не беше достатъчна, за да преодолее ограниченията на деня.“

„В допълнение към други технически проблеми, Баная допусна критична грешка в квалификационния кръг. На писта с такава конфигурация, където изпреварването е изключително трудно, възстановяването от компрометирана стартова позиция се превръща в наистина трудна задача“, заключи Джиджи Дал’Иня.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Публикация, споделена от Ducati Corse (@ducaticorse)