Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алонсо шампион, Маса пръв в Бразилия

Алонсо шампион, Маса пръв в Бразилия

29
0

Ф. Алонсо е шампион за 2006 г. във Формула 1, след като стана втори в последния кръг от шампионата. Победата спечели Фелипе Маса (Ферари), а М. Шумахер спука гума и загуби шанс за триумф.
###
Фернандо Алонсо е шампион за 2006 г. във Формула 1, след като стана втори в последния кръг от шампионата. Победата спечели Фелипе Маса (Ферари), а Михаел Шумахер спука гума и загуби шанс за триумф.
Маса взриви трибуните на Интерлагос със страхотно каране от старта до финала на домашната си надпревара, но съотборникът му нямаше такъв късмет. Михаел обаче направи невероятно състезание в последния си старт във Формула 1, след като спука задна голяма гума, върна се в надпреварата и завърши четвърти.
Алонсо имаше нужда от една-единствена точка, за да вземе втората си титла в Гран при и направи повече от необходимото, за да си я осигури. Рено пък станаха първи при конструкторите.