Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Шумахер бие в Китай, изравнява се по точки с Алонсо

Шумахер бие в Китай, изравнява се по точки с Алонсо

32
0

М. Шумахер (Ферари) спечели в Китай пред пилотите на Рено Ф. Алонсо и Д. Фисикела и оглави класирането при пилотите. Двамата с Алонсо имат по 116 т., но Михаел има победа повече от испанеца.
###

Михаел Шумахер (Ферари) спечели днешната Гран при на Китай, като зад него остана другият претендент за титлата във Формула 1 Фернандо Алонсо (Рено). Трети е съотборникът на испанеца Джанкарло Фисикела.
Седемкратният световен шампион направи страхотно състезание, справяйки се перфектно с предизвикателството на пистата в Шанхай. Състезанието започна на мокро трасе, което постепенно изсъхваше и екипите трябваше да внимават изключително много какви гуми избират.
На старта Алонсо поведе от полпозишън и води в продължение на 30 тура. По-късно обаче имаше проблеми точно с гумите.
След днешната надпревара двамата са с по 116 точки в класирането на пилотите два кръга преди края на сезона и борбата се ожесточава до краен предел. Успехът на Михаел в Китай е първи за него там след петото и седмото му място в стартовете в предишни години. Освен това благодарение на победата германецът изпреварва за момента Алонсо, тъй като има 7 победи през 2006 г., а пилотът на Рено – 6.
В началото на надпреварата отборите с гуми Мишлен имаха предимство. Алонсо избяга на повече от 5 секунди пред Фисикела само за три обиколки. Райконен бе трети пред двете коли на Хонда, а Михаел Шумахер – шести. Скоро германецът задмина Рубенс Барикело и Дженсън Бътън, ставайки 4-ти в 13-ия тур. В същата обиколка Райконен задмина Фисикела, малко след което започнаха първите спирания в бокса. За съжаление състезанието на финландеца приключи скоро след това заради поредния технически проблем в автомобила му.
След първите питове Алонсо продължи да води пред Фисикела и Михаел. Състезателната линия обаче вече бе изсъхнала почти напълно и звездата на Ферари започна да вдига сериозно темпото. Алонсо пък точно тогава намали, заради което съотборникът му и Шумахер го настигнаха. В 30-ата обиколка Фисикела изпревари Фернандо, а тур по-късно същото направи и Михаел. От там нататък до края на надпреварата единствената промяна бе тази, че испанецът успя да си върне второто място.
Четвърти в Гран при на Китай стана Дженсън Бътън, който във финалната обиколка успя да спечели две позиции. Останалите точки отидоха при Педро де ла Роса (Макларън), Барикело, Ник Хайдфелд (BMW Заубер) и Марк Уебър (Уилямс).