Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Втори ден Ковалайнен на върха на Пол Рикар

Втори ден Ковалайнен на върха на Пол Рикар

35
0

На върха на времевата таблица за втори пореден ден на пистата Пол Рикар е Хейки Ковалайнен. С R26 в четвъртък финландецът завърши 213 обиколки или общо около две състезателни дистанции, постигайки най-добро време от 1:04.400.

Ник Хайдфелд от BMW Заубер, който замени тест пилота Роберт Кубица, бе изпреварен от Ковалайнен и остана на второто за деня място (1:04.905).

Педро де ла Роса от Макларън се класира трети с МР4-21. Най-обнадеждаващото за тима е, че испанецът кара с един и същ двигател откакто започна тренировки във Вторник. През деня той покри 145 обиколки с мотора, който тази седмица вече регистрира над 450 тура. Съотборникът му Гари Пафет работеше върху избора на гуми за състезанието на Имола зад волана на МР4-20.

Отново с най-слаби резултати в сравнение с постиженията на съперниците бяха пилотите на Тойота Трули (1:05.702) и Зонта (1:05.738).