Начало Moto News Агертер спечели световната купа на MotoE за сезон 2022

Агертер спечели световната купа на MotoE за сезон 2022

128
0
Доминик Агертер, MotoE
Доминик Агертер, снимка Мишлен

Доминик Агертер спечели световната купа на MotoE за сезон 2022. Пилотът на Dynavolt Intact GP MotoE финишира втори в първото състезание на италианската писта Мизано. Този резултат бе напълно достатъчен за швейцареца тъй като прекият му съперник за титлата Ерик Гранадо катастрофира.

Самото състезание бе спечелено от Матиа Касадей (Pons Racing 40), докато последното място бе заето от първия шампион в MotoE Матео Ферари (Грезини Рейсинг).

Агертер направи най-доброто потегляне, следван от Касадей и Гранадо. Съотборникът на бразилеца Мигел Понс отпадна още в самото началото на състезанието в Мизано след катастрофа.

Агертер загуби позиция от Касадей и бе застигнат от Гранадо. Двамата претенденти за титлата започнаха битка за втората позиция пред трибуните на пистата Мизано.

Двамата претенденти за титлата оглавиха първите две позиции. Агертер не рискуваше да прави по-резки маневри защото имаше достатъчно комфортен аванс в класирането. Зад водещото дуо бяха Касадей, Ферари и Торес.

В края на обиколка номер 4 Гранадо загуби шансове за титлата. Бразилецът падна на осми завой и на практика „помогна“ за успеха на Агертер. Междувременно Касадей пое лидерството.

В крайна сметка Агертер спечели световната купа на MotoE за 2022 г., докато Касадей записа втора победа за кампания. Последното място на подиума бе заето от Матео Ферари.

Четвърти и пети финишираха двукратният шампион Жорди Торес (Pons Racing 40) и Алекс Ексринг (Tech 3 E-Racing). Топ 10 бе допълнен от Николо Канепа (RNF MotoE Team), Хикари Окубо (Avant Ajo MotoE), Кевин Манфреди (Прамак Рейсинг), Хавиер Карделус (Авинтия Рейсинг) и Ектор Гарзо (Tech 3 E-Racing).