Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алонсо можел да спечели повече състезания

Алонсо можел да спечели повече състезания

52
0

След като за седми път Алонсо се качи на най-високото стъпало на подиума заяви, че победите му през сезона биха могли да са повече на брой. Световният шампион вярва, че е разполагал с най-добрата кола през 2005 г. и винаги е била на нужното ниво по отношение на скоростта. От френския тим обаче не са се впускали в рисковани ситуации, за да бъдат сигурни, че ще запазят преимуществото си пред Кими Райконен.

“За Рено сезонът беше чудесен през цялото време. Спечелихме първите състезания, след това направихме някои промени в двигателя, но не сме поемали никакъв излишен риск, защото разполагахме с достатъчна преднина във временното класиране. В Китай доказахме, че ако сме по агресивни, за да бием Макларън, можем да го направим”, каза Фернандо.

Новият световен шампион е разочарован единствено от факта, че броят на победите му е равен с този на неговия главен съперник за титлата Кими Райконен. Според испанеца колата е имала потенциал да спечели 10 или 11 състезания през годината.