Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алонсо начело в следобедната сесия в Белгия

Алонсо начело в следобедната сесия в Белгия

29
0

Фернандо Алонсо постигна най-добрия резултат по време на втората свободна тренировка на белгийската писта Спа.###Фернандо Алонсо постигна най-добрия резултат по време на втората свободна тренировка на белгийската писта Спа. През по-голямата част от сесията испанецът оглавяваше класирането като на няколко пъти подобряваше собственото си време. В крайна сметка световният шампион записа постижение от 1:46.654. Резултатът му бе с над половин секунда по-добър от най-бързата обиколка на Кими Райконен в първата тренировка.
Екипът на Макларън изцяло доминира следобед, след като другият им пилот Люис Хамилтън записа второ време – 1:46.765, което го остави на 0,111 сек. след Алонсо.
Фелипе Маса зае третото място след разочароваща първа сесия, в която катастрофира. Следобед бразилецът даде време от 1:46.953 и остана на три десети след лидера.
На четвърта позиция остана водачът в сутрешната тренировка Кими Райконен. Най-бързата си обиколка финландецът направи за 1:47.166 като завъртя общо 26 обиколки.
Екипът на Тойота се представи доста силно – Ярно Трули и Ралф Шумахер се класираха веднага след пилотите на водещите отбори в шампионата. Италианецът зае петото място, а съотборникът му шестото. След себе си те оставиха Джанкарло Фисикела от Рено и Марк Уебър от Ред Бул. В десетката влязоха още Роберт Кубица (BMW) и другият пилот на Рено Хейки Ковалайнен.
Дейвид Култард бе сполетян от механичен проблем и му се наложи да спре встрани от пистата. Инженерите му обаче успяха да оправят колата и шотландецът се завърна отново на трасето. В крайна сметка той остана 13-ти.
Адриан Сутил от Спайкър пък катастрофира на излизане от завоя Ле Ком.