Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Арабаджиев продължава с отличните изяви!

Арабаджиев продължава с отличните изяви!

34
0

Този уикенд се провежда третият кръг от Интернешънъл Формула Мастър на чешката писта Бърно. Това е първо състезание за Владо на пистата, която приема и Мото GP.

В петъчната квалификация българският пилот се утвърди като един от фаворитите. Той се бори за 3-то място, но в края на краищата остана 6-ти – отново само на хилядни от японеца Юки Секигучи. За съжаление, Владо можеше да стартира по-напред, но неговото време и на латвиеца Харалд Шлегелмилх, Марчело Пуглиси, Норберт Сидлер и Лука Персиани бяха анулирани, защото са дадени по време жълти флагове.

Победител в квалификацията за 3-ти пореден път бе Крис Ван дер Дрифт. Холандецът успя да спечели квалификацията с невероятните 9 десети пред бившия Ред Бул Ф1 тестър Мишел Амермюлер. Другия съотборник на Арабаджиев, руснакът Сергей Афанасиев, който спечели в По, остана разочарован от 11-тото си място.

В събота първото състезание е от 13:30 и отново ще бъде предавано по Евроспорт, както и може да се гледа пряко на сайта на Формула Мастър.