Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Четвърти полпозишън за Михаел Шумахер за 2004 г.

Четвърти полпозишън за Михаел Шумахер за 2004 г.

37
0

Михаел Шумахер ще тръгне от полпозишън в утрешната Гран при на Испания, след като спечели днешната квалификация на пистата Каталуния. Втори остана Хуан Пабло Монтоя (Уилямс), трети е Такума Сато (БАР).
Световният шампион не направи перфектна обиколка, но съперниците му бъркаха повече и от него. Германецът кара предпазливо през първата част на квалификацията и излезе 12-ти поред за решаващия бърз тур.
– Бях малко притеснен, че излизам толкова рано, но е фантастично, че завърших първи! – коментира Шумахер, допълвайки и че е малко изненадан, че е спечелил първата позиция.
Монтоя успя в самия край на сесията да измести Сато от втората позиция.
Дженсън Бътън, който бе пръв на стартовата решетка на Имола, днес сбърка фатално на завоя Кампса. Англичанинът излетя от трасето и остана 14-ти. Болидът на БАР обаче очевидно бе бърз, след като съотборникът му Такума Сато е на втора редица. До японеца ще се нареди Ярно Трули. Трета редица е заета от Рубенс Барикело и Ралф Шумахер.